w

Tragiczna śmierć syna gwiazdy disco polo. “Został bestialsko zamordowany”

16-letni Eryk z Zamościa został brutalnie pobity na śmierć przez swoich rówieśników. Okazuje się, że chłopak był synem nieżyjącego już Marka Romanowskiego, z zespołu Solaris. “Mamy nadzieję, że winni zostaną ukarani adekwatnie do uczynionego czynu” – napisali muzycy na Facebooku.

Sponsorowane

Śmierć 16-letniego Eryka z Zamościa

Po szkole dnia 28 lutego Eryk szedł do domu babci. Niestety, nigdy tam nie dotarł. W biały dzień, w centrum miasta, drogę zastawiła mu grupka nastolatków. Chłopak błagał ich o litość, której nie otrzymał. Przestali się nad nim znęcać dopiero, kiedy nie dawał już żadnych oznak życia. Po wszystkim odeszli, jakby nic się nie stało. Całej sytuacji przyglądali się świadkowie. Ale nikt nie zareagował. Matka śmiertelnie pobitego 16-latka ma żal do ludzi.

Ci ludzie są tak samo winni. Dlatego apeluję do wszystkich, żeby reagowali. Jeżeli jestem kobietą, nie mogę za dużo zrobić, bo napastników jest kilkoro, to przecież krzyczeć mogę. Więc chociaż krzyczmy – powiedziała Wirtualnej Polsce.

16-letni Eryk był synem gwiazdy disco polo

Sponsorowane

W związku z tą tragiczną sprawą na jaw wychodzą nowe fakty. Okazało się bowiem, że 16-latek był synem nieżyjącego już Marka Romanowskiego z zespołu Solaris. Na fanpagu w mediach społecznościowych koledzy ojca złożyli szczere kondolencje.

Składamy najszczersze kondolencje Iwonie i całej rodzinie zamordowanego bestialsko Eryka. Mamy nadzieję, że winni zostaną ukarani adekwatnie do uczynionego czynu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Kochani.... 😢Z wielkim bólem żalem i niedowierzaniem informujemy o pogrzebie śp Eryka Romanowskiego. Był on synem...

Posted by SOLARIS on Thursday, March 2, 2023

Nagrania z monitoringu z miejsca zdarzenia pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawców. Zatrzymano cztery osoby. W ubiegły czwartek prokuratura postawiła zarzuty. 17-letni Daniel G. jest oskarżony o zabójstwo. Pozostali o udział w śmiertelnym pobiciu. Jedna z zatrzymanych została zwolniona i będzie występować w roli świadka. Co do 17-latka, z ustaleń śledczych wynika, że to on był najbardziej agresywny względem Eryka i to on kopnął go w głowę, co finalnie poskutkowało zgonem.

Co kierowało agresorami?

Póki co nie znam oficjalnej przyczyny pobicia. W mediach mówi się, że motywem była kłótnia o e-papierosa, jednak prokuratura zaprzeczyła tym plotkom. “Z zebranego materiały wynika, że motywem miały być pomówienia, które rozpowszechniała ofiara w stosunku do jednej z zatrzymanych osób” – przekazał na konferencji prasowej Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Bestialskie pobicie ze skutkiem śmiertelnym wywołało poruszenie wśród lokalnej społeczności. Mieszkańcy Zamościa zorganizowali “Marsz przeciwko przemocy”. Wzięła w nim udział również rodzina zmarłego Eryka. Bliscy przekazali, że pogrzeb 16-latka odbędzie się dzisiaj, tj. 6 marca o godzinie 11:00 w kaplicy cmentarza parafialnego w Zamościu.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Prezent dla żony lub dziewczyny na Dzień Kobiet 2023

    Taką emeryturę otrzymałaby teraz Katarzyna Skrzynecka. Śmiech przez łzy