w ,

Abonament dla studenta. Jak wybrać odpowiednią opcję?

Wybór internetu dla studenta nie zawsze jest łatwy. Jak uniknąć ewentualnych, związanych z nim problemów? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj najważniejsze zasady doboru najlepszej oferty.

Sponsorowane

Tani, szybki i niezawodny internet to dla studenta absolutna podstawa. Online jesteś właściwie bez przerwy – oglądając seriale i słuchając muzyki. W sieci pracujesz, uczysz się, czytasz i załatwiasz formalności. Rozmawiasz ze znajomymi i rodziną, która często mieszka kilkaset kilometrów od Ciebie. Nie możesz więc pozwolić sobie na to, by korzystać z awaryjnego, wolnego lub obłożonego niskim limitem łącza. Na rynku znajdziesz oferty wielu operatorów. Wśród nich są zarówno te godne uwagi, jak i abonamenty, z którymi nie chciałbyś mieć nic wspólnego. Jak uniknąć tych drugich i wybrać najlepszy internet dla studenta? Na które szczegóły oferty należy zwrócić szczególną uwagę? Te i inne kwestie wyjaśniamy w nowym artykule.

Internet dla studenta – stacjonarny czy mobilny?

Podstawową różnicą między poszczególnymi ofertami jest sposób połączenia z siecią. Stałe łącze ma wprawdzie niezaprzeczalne zalety, ale dla studenta najczęściej lepszym rozwiązaniem okazuje się internet mobilny. Częste przeprowadzki wiążą się z uciążliwymi formalnościami w związku ze zmianą dostawcy internetu, a tych na pewno wolałbyś uniknąć. Co gorsza, nie masz gwarancji, że twoje mieszkanie znajduje się w budynku obsługiwanym przez chociaż jedną firmę. Decydując się na stałe łącze, musisz ponadto wykupić przynajmniej nieduży pakiet u operatora komórkowego, by móc być online podczas wyjazdów lub imprez.

Jeśli szukasz niezawodnego i szybkiego internetu mobilnego, sprawdź ofertę sieci Otvarta. Pakiety są zróżnicowane pod kątem kosztów i limitów danych. Niezależnie od swoich wymagań oraz zasobności studenckiego portfela na pewno znajdziesz idealną dla siebie ofertę.

Sponsorowane
31gbinternetu

Internet na kartę czy abonament? Co będzie lepsze?

Internet w telefonie dla studenta zwykle kojarzymy z ofertami na kartę. Na ten model płatności najczęściej decydujemy się ze względu na swobodę, zapominając przy tym o jego wadach. Najpoważniejszą jest na pewno mała wygoda. Wybierając ofertę pre-paid musisz pamiętać o regularnych doładowaniach, a jeśli zdarzy ci się zapomnieć o chociaż jednym, musisz liczyć się z blokadą dostępu do internetu.

Na abonament warto zdecydować się tym bardziej, że wcale nie musi on wiązać Cię z jednym operatorem na kilkadziesiąt miesięcy. Otvarta oferuje bezterminową umową, którą możesz zerwać w dowolnym momencie. Wystarczy, że założysz na koncie bankowym stałe zlecenie przelewu, a za dostęp do sieci rozliczysz się wygodnie i bez obaw o zapomnienie o którejś z rat. Przez cały czas trwania umowy sieć daje gwarancję niezmienności cen. Jeśli z jakichś względów zdecydujesz się rozstać – zrobisz to szybko i bez żadnych konsekwencji.

Jak wybrać najlepszy abonament? Kluczowe parametry

Zacznijmy od wyboru typu typu oferty. Który z nich będzie dla studenta lepszym wyborem – z telefonem czy bez? W Otvarta znajdziesz drugą opcję. Z perspektywy młodej osoby będzie ona najlepszym rozwiązaniem. Abonament bez telefonu to przede wszystkim niskie koszty – a te dla studenta są często najważniejszym czynnikiem. Urządzenie możesz kupić w komisie lub sklepie elektronicznym, co w dłuższej perspektywie okazuje się korzystniejsze. Nic też nie stoi na przeszkodzie ku temu, by kartę SIM umieścić w routerze i cieszyć się połączeniem zarówno w smartfonie, jak i laptopie czy tablecie.

Kolejna ważna kwestia to cena. Najtańszy abonament wcale nie musi być gorszą opcją. Otvarta oferuje Ci szybkie i stabilne połączenie w niskiej cenie. Jako nasz abonent zyskujesz dostęp do sieci 5G. Dzięki jej dużej przepustowości nie musisz martwić się przeciążeniem nadajnika, co ma ogromne znaczenie podczas zajęć zdalnych. Jeśli po zajęciach lubisz grać w gry online, docenisz również mniejsze niż w starszych generacjach sieci opóźnienia transmisji danych.

Wybierając abonament, uwagę zwróć też na limit danych. W przypadku studentów, spędzających online co najmniej kilka godzin dziennie, powinien on być jak najdłuższy. Otvarta z myślą o osobach takich jak Ty przygotowała pakiety O! SZYBKI 200 GB! + 200 W NOC! 5G oraz O! SZYBKI 500 GB! 5G, w ramach których do wykorzystania masz od 400 do 500 gigabajtów danych. Ten limit w zupełności wystarczy np. do obejrzenia ponad 50 godzin seriali na Netflixie, odbycia 200 godzin wideorozmów lub spędzenia 2,5 tys. godzin w social mediach.

 internetmobilny21gb

Gdzie najtańszy abonament bez telefonu? Sprawdź ofertę Otvarta

Sponsorowane

Otvarta dba o zadowolenie wszystkich klientów. Dlatego nie tylko oferuje najtańszy abonament o doskonałych parametrach, ale też dużą wagę przykłada do standardów obsługi i wdrażania nowoczesnych technologii. Poza wspomnianą siecią 5G, w jej ofercie znajdziesz też możliwość użycia eSIM, czyli wirtualnej karty SIM. Dzięki niej z internetu mobilnego będziesz mógł korzystać na kilku urządzeniach, nie martwiąc się przy tym ryzykiem zgubienia telefonu i koniecznością wyrobienia nowej karty. Wszystkie formalności załatwisz bez problemu online lub w jednym z ponad stu punktów obsługi naszej stale rozwijającej się sieci,

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • otvarta.pl

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ile zarabia ksiądz? Proboszcz warszawskiej parafii podał konkretne kwoty

   Wiadomość na klatce schodowej od kilkulatka. “Nie mam problemu z alkoholem”