w ,

11-letni chłopiec z Nigerii otrzymał stypendium od nowojorskiej szkoły po tańcu w kałuży

Chociaż w dzisiejszych czasach jest bardzo wiele złych rzeczy, które trafiają do sieci, hejtu i wszelkich negatywnych emocji, które za tym idą, to ta historia pokazuje drugą stronę medalu. Internet może pomóc osiągać wspaniałe rzeczy! I to nie jest pusty frazes.

Sponsorowane

Chłopiec z filmu poniżej to 11-letni tancerz baletowy z Nigerii. Niedawno opublikował film, na którym zatańczył boso w kałuży podczas deszczu. Nie dość, że nagranie natychmiast rozeszło się po sieci, to pomogło chłopcu zdobyć prestiżowe stypendium w nowojorskiej szkole!

Wideo zostało udostępnione przez szkołę tańca Leap of Dance Academy, do której uczęszcza Anthony. Wideo stało się bardzo popularne gromadząc tysiące wyświetleń, polubień i komentarzy. Ludzie są zachwyceni oddaniem, wdziękiem i talentem chłopca.

Film zwrócił uwagę Cynthii Harvey – dyrektorki artystycznej nowojorskiej szkoły tańca ABT Jacqueline Kennedy Onassis.

„Znajomy z Wielkiej Brytanii przesłał mi to wideo” – powiedziała Harvey w wywiadzie dla Cincinnati Enquirer. „Natychmiast zaczęłam szukać kontaktu do chłopca”.

Sponsorowane

Cynthii udało się skontaktować z Anthony’m. Zaproponowała mu stypendium na trzytygodniowe intensywne letnie warsztaty w USA.

Daniel Ajala Owoseni – nauczyciel Anthony’ego, założył szkołę tańca w Lagos w 2017 roku. Niestety szkoła nie ma dedykowanej przestrzeni dla swoich 12 uczniów. Z tego powodu przez większość czasu ćwiczą w piwnicy Daniela, a także w miejscach publicznych.

Staramy się zmienić stereotypy dotyczące tańca baletowego. Chłopcy naprawdę potrafią “baletować ”. Męski taniec baletowy jest u nas na stałe i nie jest przeznaczony tylko dla kobiet.

– powiedział nauczyciel BBC.

„Anthony jest obecnie na intensywnym kursie ABT”

Jesteśmy bardzo wdzięczni. Nie możemy uwierzyć w to co się stało – czasami wydaje się nam, że to jakiś sen. Bóg był dla nas łaskawy, zapewniając wszystkie te rzeczy. Anthony jest bardzo podekscytowany i ciężko pracuje. Jest szczęśliwy, że może kontynuować pracę nad swoimi marzeniami i ma tak niecodzienną możliwość. 

– powiedział przedstawiciel Leap of Dance Academy.

„Głównym celem naszej szkoły jest, aby nasi uczniowie reprezentowali balet w Nigerii”

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Okres inkubacji SARS-CoV-2 może być dłuższy niż kwarantanna! Do tej pory zakładano 4-5 dni

   Zbyt otyły na więzienie: Nauczyciel pedofil nie pójdzie do więzienia bo jest… za gruby