w

Zbyt otyły na więzienie: Nauczyciel pedofil nie pójdzie do więzienia bo jest… za gruby

61-letni Peter John O’Neill czeka na wyrok w swoim domu w Canberze. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga opiekuna na pełny etat a sąd uznał go za niezdolnego do podróżowania. Mężczyzna nie spędzi ani jednego dnia w więzieniu ponieważ transport międzystanowy kosztowałby nawet 40 000 dolarów. 

Sponsorowane

Sędzia Główny Alan Blow podczas ostatniej rozprawy powiedział, że jest zmuszony do wydania wyroku w zawieszeniu, ponieważ nie ma innych możliwości.

W normalnej procedurze O’Neill zostałby przeniesiony do więzienia Risdon w Hobart, jednak rząd Tasmanii odmówił pokrycia kosztów transportu medycznego z Canberry do Hobart, które mogłyby wynieść nawet 40 000 dolarów.  W dodatku 61-latek nie ma pieniędzy na zapłacenie grzywny i nie może wykonywać prac społecznych ze względu na stan zdrowia. Szacuje się, że waży ponad 300 kilogramów. Usługi, których potrzebuje nie są dostępne w każdym zakładzie karnym.

O’Neill przyznał się do sześciu napaści o tle podefilskim w trzech szkołach, w których uczył w latach 80-tych (Dominic College, Burnie High School i St Virgil’s na Tasmanii). Wyrok ma zapaść 25 sierpnia. 

kelsolawyers.com
Sponsorowane

Byli uczniowie Petera wyrazili swoją złość co do słów sędziego na grupie na Facebooku:

Nie obchodzi mnie jak chory jest ten brud – jego ostatnie dni powinny być w więzieniu.

– napisał jeden z uczniów. 

Nic nie naprawi tego co zrobił, ale musi w jakiś sposób zapłacić.  

– napisał inny uczeń.

Rachel Grguervic, która ukończyła Dominic College w 1989 roku powiedziała, że “jeśli O’Neill nie pójdzie do więzienia i po prostu cicho umrze, to jest to bardzo niesprawiedliwe. Nie rozumiem, dlaczego te dranie są przez cały czas chronione.” 

O’Neill okazał się nie tylko pedofilem, ale także sprawcą fizycznego i emocjonalnego znęcania się.

Powiedział mi, że jestem gruby i głupi, oraz że nigdy do niczego nie dojdę ani nikt mnie nigdy nie pokocha. Gdy nie koncentrowałem się na lekcji, uderzał mnie linijką w palce.  

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   11-letni chłopiec z Nigerii otrzymał stypendium od nowojorskiej szkoły po tańcu w kałuży

   Owsiak dolewa oliwy do ognia po dymisji Szumowskiego: “Szanowny ministrze, hola, hola”