w

Ten błąd w restauracjach popełnia większość osób! Nigdy więcej tego nie rób!

Pixabay

Większość gości lokali gastronomicznych popełnia ten sam błąd – nieświadomie irytując tym samym kelnerów i kelnerki. Co więcej, wydaje się nam, że pomagamy im w pracy – tymczasem jeszcze ją utrudniamy. Kelnerka zdradziła ostatnio na TikToku, jaki błąd popełniają goście restauracji. Filmik szybko stał się viralem!

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Wikipedia

Utrudnienie w pracy

Wiele osób z chęcią korzysta z usług restauracji. Spotykamy się w nich ze znajomymi, spędzamy wyjątkowe okazje, ale chodzimy do nich również często bez okazji – po prostu by dobrze zjeść. Warto więc umieć się odpowiednio zachować i nie utrudniać dodatkowo pracy kelnerom oraz kelnerkom. Kelnerka, która na TikToku posługuje się pseudonimem @fyrefairie zdradziła, że większość gości restauracji ma pewien szczególny nawyk, który sprawia, że praca jej i jej znajomych jest trudniejsza niż mogłaby być. Pochłania też więcej wysiłku, niż to tak naprawdę konieczne. O co chodzi? O to, że po skończonym posiłku większość gości lokali gastronomicznych po prostu ustawia wszystkie naczynia jeden na drugim.

@fyrefairie

#hospitalitylifebelike #cafetok #fyp #AltogetherDifferent

♬ original sound - 🌟
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Rada dla gości

Po skończonym posiłku zjedzonym w restauracji, większość gości zbiera jeden talerz na drugi, a na nich ustawia jeszcze szklanki czy filiżanki. Naczynia ustawiane są jeden na drugim – często w nieładzie. Nawet w sytuacji, gdy gości przy stoliku jest więcej. Paradoksalnie ma to ułatwić pracę kelnerom i jest to grzecznościowy gest wykonany w ich kierunku. Efekt jest jednak całkowicie odwrotny! Pracownicy lokalu muszą poświęcić dodatkowy czas na segregowanie naczyń i przygotowanie ich do mycia.

Pixabay

Jak więc można ułatwić pracę kelnerom? Zapytał o to jeden z internautów. Pod postem kelnerki na TikToku zaroiło się bowiem od komentarzy. Autorka wpisu podzieliła się więc taką oto radą:

Ułóż duże talerze razem, miseczki razem, małe talerze razem, nie mieszaj kubków i spodków z talerzami, z których jadłeś.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Alert RCB wysłany do wszystkich Polaków. Nawet synoptycy IMGW ostrzegają!

Szokująca wizja Jackowskiego. W kwietniu dojdzie w sejmie do przełomu!