w

Kupiła butelkę wody w schronisku nad Morskim Okiem. Na widok ceny przetarła oczy

Cena za wodę w górach przyprawiła o zdumienie jedną z turystek. Kobieta, która pokazała paragon grozy, wybrała się w polskie góry, a dokładnie w rejony Morskiego Oka. Rachunek za butelkę wody pochodzi ze schroniska PTTK. W sieci rozgorzała dyskusja.

Sponsorowane

Cena za wodę w górach

Woda w tak pięknych okolicznościach przyrody z pewnością smakuje wyjątkowo. A jak prezentuje się jej cena? Turystka zamieściła w sieci zdjęcie paragonu z 24 lipca. Kobieta po dotarciu do schroniska PTTK przy Morskim Oku w tatrach, kupiła butelkę wody mineralnej. Za wodę dość popularnej i znanej marki zapłaciła 14 zł. W tej okolicy to jedyne miejsce, gdzie można coś kupić. Jeśli turyści chcą uniknąć wydatków, mogą zabrać ze sobą butelkę wody i bidon. W czasie trasy można również nabierać krystalicznie czystej wody ze strumyków.

Zdjęcie paragonu rozpętało dyskusję w sieci

Sponsorowane

Pod postem ze zdjęciem przedstawiającym paragon za wodę. wybuchła żywa dyskusja. Nie brakowało osób, które uznały cenę za zbyt wygórowaną: “Czyli dziesięciokrotna przebitka. W lokalnym markecie kupiłam po 1,35zł”. W innym komentarzu można przeczytać:

To już dawno przestało być schroniskiem, ze świecą szukać teraz takich prawdziwych.

Zdjęcie trafiło na portal demotywatory.pl. W komentarzach pojawiły się podobne opinie: “Te ceny to nic innego jak zwykłe łupienie klienta”. Jednak pojawiły się też głosy mówiące, że wysoka cena za wodę w takim miejscu nie powinna nikogo dziwić.

Ceny w schroniskach są wysokie, ale trzeba też opłacić transport, poza tym, to też jest podyktowane względami ekonomicznymi, po prostu mają w okolicy praktycznie monopol 🙂 najbliższe miejsce gdzie można kupić wodę znajduje się min 2h drogi piechotą (DS5 albo Chata pod Rysami).

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Dzieci znalazły rozczłonkowane ciało w walizce. To 41-letni biznesmen!

   Komandos zabił 6-letnią córeczkę, a później siebie. Przerażający mord w Redzie