w

Cena za ketchup do frytek przerosła turystkę w polskich górach

Latem zalewają nas paragony grozy znad morza, z kolei zimą z gór. Tym razem padło na turystkę, która kupiła swojej córce niezbyt wyrafinowany posiłek, a mowa o frytkach. Kobietę poraziła nie cena frytek, a wysoka cena za ketchup, dodawanego do dania. Nie dowierzając w kwotę na rachunku postanowiła podzielić się nim w sieci.

Sponsorowane

Styczeń, nowy rok, to czas, kiedy zaczynają się ferie zimowe. Wiele rodzin decyduje się na wyjazd w góry. Jedni by czerpać radość z jazdy na desce czy na nartach na stokach, zaś innym wystarczą piesze wędrówki, jazdy na sankach czy na łyżwach. Nie mniej jednak każdy musi coś jeść. Wiadomo, że idąc do wygórowanej restauracji nastawiamy się na spory rachunek. Ale w przypadku zwykłych frytek z ketchupem? Lepiej usiądźcie, zanim zobaczyć tę cenę.

Wikimedia

Cena za ketchup do frytek w górach

Wychodzi na to, że zwykły ketchup w naszych pięknych, polskich górach jest chyba towarem luksusowym. Przynajmniej na to wskazuje jego cena w lokalu. Turystka widząc rachunek postanowiła napisać do portalu edziecko.pl, by przestrzec innych rodziców. Okazuje się, że nie tylko cena była zaskakująca, ale również czas oczekiwania na ten produkt.

Sponsorowane

Zamówiłam z córką frytki-ziemniaczki. Gdy je dostałyśmy, poprosiłyśmy jeszcze o ketchup. To okazało się największym wyzwaniem w przypadku naszego zamówienia. Musiałyśmy się przypominać kelnerowi jeszcze dwa razy. W końcu ketchup dotarł, ale gdy frytki już zjadłyśmy — relacjonuje kobieta.

Hippopx

Ile więc turystka zapłaciła za ketchup, którego finalnie nawet nie zjadła?

Gdy spojrzałam na rachunek, okazało się, że za spóźniony ketchup policzono nam aż 4,50 zł.

Zatem wychodzi na to, że ketchup był na tyle drogi, że stanowił 50% ceny frytek 🍟😂

Ile kosztuje ketchup w markecie?

Dziennikarze Faktu pokusili się nawet o sprawdzenie ceny ketchupu w popularnych sieciach sklepów spożywczych. Dla przykładu w Carrefourze słoiczek ketchupu o pojemności 200g z Włocławka kosztuje 4,39 zł. Natomiast ketchup Pudliszki (480 g) kosztuje 5,79 zł. Z kolei Auchan oferuje ketchup Develey Premium o obniżonej zawartości cukru (494 g) za 4,69 zł czy półkilogramowy ketchup Dawtona w cenie 4,79 zł.

Sponsorowane

World.openfoodfacts

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

54 komentarzy

  1. Ja jestem ze wsi gdzie frytki można kupić tylko w Biedronce mrożone 😂😂 także co się dziwić chłop ze wsi 😂😂😂😂. A jak mnie nie stać ,to nie kupuję. Pozdro