w ,

Kiedyś to były zimy. Jesteś jedną z osób, które również ich doświadczyły?

Czy pamiętasz ostatni raz, kiedy spadło tak dużo śniegu, że nie można było dojechać do pracy, szkoły były zamykane a gdy wyglądałeś przez okno nie widziałeś nic poza śnieżnym puchem? Mało kto pamięta takie sytuacje, a nie są one wcale wyssane z palca.

Sponsorowane

Obecne zimy w porównaniu z tym, czego mogliśmy doświadczyć 20-30 lat temu, ciężko tak naprawdę nazwać zimami. Teraz, gdy w styczniu zaczynają pokazywać się stokrotki, zastanawiamy się jak to możliwe, że kiedyś temperatura potrafiła spaść poniżej 40 stopni Celsjusza.

No właśnie, obecnie jest jak jest, ale przed laty mieliśmy do czynienia z prawdziwymi śnieżnymi katastrofami. Siarczyste mrozy czy ogromne ilości śniegu to była zimowa codzienność. Pamiętna zima 1978/1979 sprawiła, że do Radomia jechało się tunelem śnieżnym i nie była to chwilowa “awaria pogody”. Takie sytuacje potrafiły trwać nawet 2 miesiące!

Nie każda zima była tak sroga, ale ta ze stycznia 1987 roku na pewno zapadła w pamięci wielu Polakom. Mrozy przekraczające -35 stopni Celsjusza i pokrywa śnieżna sięgająca niemal 90 cm potrafiły naprawdę mocno uprzykrzać życie.

Najdłuższą zimą zanotowaną w XX wieku była ta z roku 1995/1996. Pokrywa śnieżna utrzymywała się od listopada do połowy kwietnia. Śnieg dzień w dzień – nie do pomyślenia w obecnych warunkach, prawda?

Sponsorowane

A Ty jaką najsurowszą zimę pamiętasz?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Żywe świnie giną w testach zderzeniowych dziecięcych fotelików

   Ojciec udusił swoje dziecko, aby zatrzeć ślady po znęcaniu