w , ,

Bunt przedsiębiorców. Otwierają lokale mimo zakazów aby przeżyć

Bankructwo to słowo, które coraz częściej pojawia się na ustach przedsiębiorców w całej Polsce. Niektórzy stojąc “nad przepaścią” decydują się na prowadzenie “zakazanej” działalności mimo rządowych restrykcji. Tłumaczą to zbyt małą pomocą lub wręcz jej brakiem ze strony państwa.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zamknięcie kilku gałęzi gospodarki dyktowane było koniecznością zmniejszenia transmisji wirusa Sars-Cov-2. Branże, które zostały dotknięte lockdownem, miały otrzymać od państwa odpowiednią pomoc finansową, która miała umożliwić im przetrwanie tego trudnego okresu. Okazuje się, że wielu przedsiębiorców tę pomoc ocenia jako zbyt małą lub nieistniejącą, co zmusza ich do desperackich kroków.

Coraz więcej właścicieli firm dotkniętych restrykcjami decyduje się na ignorowanie rządowych rozporządzeń. Ostatnie orzeczenie WSA w sprawie wprowadzanych ograniczeń sprawia, że przedsiębiorcy w swoich decyzjach są odważniejsi. Przypomnijmy – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu orzekł, że wprowadzane przez rząd rozporządzenia wprowadzające lockdown dla wielu branż gospodarki naruszają konstytucję.

Neirfy

Początkowo były to próby obejścia przepisów. Hotelarze wynajmowali parking z dostępem do pokoju, lodowisko sprzedawało kwiaty a restauracje zamiast sprzedawać posiłki przeprowadzały szkolenia dydaktyczne z zakresu obsługi sztućców. Pojawiają się jednak tacy przedsiębiorcy, którzy otwarcie sprzeciwiają się wprowadzonym restrykcjom. 6 stycznia swoją działalność wznowił lokal z Zamościa, który oferuje m.in. laserowy paintball.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Kochani po długich namysłach rozmowach z radcami prawnymi, adwokatami nie jesteśmy w stanie czekać w nieskończoność na...

Posted by Laser Factory Zamość Centrum Rozrywki on Tuesday, January 5, 2021

Otwarcie lokalu poprzedzone było konsultacjami z radcami prawnymi, a odmowa pomocy z tarcz antykryzysowych ostatecznie wpłynęła na taką decyzję.

Przed pandemią mieliśmy jedną atrakcję dla naszych gości, teraz mamy ich więcej. Ale to sprawiło, że nie dostaliśmy żadnej tarczy. Jeżeli będziemy czekać na lepsze jutro, to się tego jutra nie doczekamy.

– powiedział właściciel obiektu w rozmowie z next.gazeta.pl.

Czy w ślady centrum rozrywki z Zamościa pójdzie więcej firm? Na przełomie 2020 i 2021 roku policja notuje wzmożoną liczbę kontroli w lokalach objętych restrykcjami dlatego wszystko wskazuje na to, że to już się dzieje.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

   Mężczyzna z najdłuższym penisem świata bohaterem bajki dla dzieci w wieku 4-8 lat

   COVID-19 zniszczył marzenie Panny Młodej. Cała rodzina zmarła w kilka dni…