w

Zapierające dech w piersiach zjawisko nad Bałtykiem. Nie zdarza się często

W ostatnich dniach nad Bałtykiem miało miejsce spektakularne zjawisko. Miało być widoczne także w naszym kraju, jednak tylko na północy. Chodzi o zorzę polarną, która ukazała się na niebie.

Sponsorowane

Zorza polarna nad Bałtykiem

To jakże piękne i majestatyczne zjawisko miało miejsce w nocy, z soboty 30 października na niedzielę, 31 października. Niestety, ale mimo zapowiedzi, wyrzut masy ze Słońca nie dotarł do Ziemi w przewidzianym terminie. Miłośnicy musieli obejść się smakiem.

Jednak co niektórym udało się uchwycić namiastkę zorzy. Ale tę możliwość mieli tylko mieszkańcy północnych granic Polski. Dzięki im zdjęciom możemy podziwiać to, co działo się tej wyjątkowej nocy na niebie. Trzeba przyznać, że w Polsce taka okazja nie pojawia się często. Dlatego tym bardziej warto docenić okazję.

Zorze polarne nie pojawiły się nad Polską

Sponsorowane

Informację o tym, że na północy kraju, nad Bałtykiem, pod koniec października będziemy mogli podziwiać zorze polarne udostępnił chociażby Karol Wójcik. Prowadzi on stronę zatytułowaną Z głową w gwiazdach. Niestety okazało się, że piękne zjawisko świetlne nie było jednak widoczne w naszym kraju. Wszystko dlatego, że wyrzut mas ze Słońca nie dotarł do naszej planety.

To może oznaczać dwie rzeczy: (wyrzut masy – przyp. red.) mógł minąć się z naszą planetą lub – co bardziej prawdopodobne – leci wolniej niż zakładano. Przy odległości blisko 150 mln kilometrów do pokonania, nawet niewielka różnica w prędkości może dać wiele godzin opóźnienia – wyjaśnia sytuację Karol Wójcicki

Mimo rozczarowania okazuje się, że fani zjawisk nie zobaczyli na niebie niczego. Otóż mieszkańcy wybrzeża mogli podziwiać namiastkę zorzy, która pojawiła się nad Bałtykiem. Osoby, które uchwyciły zjawisko za pomocą aparatów, podzieliły się fotografiami w sieci. Oczywiście widok na niebie nie był tak spektakularny jak w krajach skandynawskich, ale mimo wszystko robił wrażenie!

Zorzę polarną nad Bałtykiem udało się ją uchwycić na zdjęciach robionych m.in. w Rewie czy we Władysławowie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Szczena z Chłopaków do wzięcia ma też córkę! Matką dziecka jest koleżanka Asi!

   Od wczoraj ważne zmiany w szczepieniach przeciwko COVID-19. Dotyczą dorosłych