w

Para młoda poszła o krok dalej. Na ich wesele nie mają wstępu nie tylko dzieci

Coraz częściej na wesele nie zaprasza się małych dzieci. Para młoda obawia się, że mogą być zbyt głośne, biegać, przeszkadzać, wprowadzać zamieszanie i przypadkiem – jak to małe dzieci – coś zepsują. Ich rodzice mogą mieć przy tym nieco oddechu od obowiązków i spokojnie bawić się na weselu. Jedna para młoda w trosce o dobrą zabawę poszła jednak o krok dalej i postanowiła, że nie zaprosi na ceremonię własnych dziadków… Wszystkie osoby po 70 roku życia nie będą mile widziane. Ich decyzja oburzyła rodzinę i zbulwersowała internautów.

Sponsorowane
Pixnio

Dziadków nie będzie

Pewna młoda para, która już wkrótce stanie na ślubnym kobiercu, postanowiła, że osoby powyżej 70 roku życia – nie tylko znajome, ale również te z rodziny – nie otrzymają zaproszenia na ich ślub. Panna młoda opisała swoją historię na portalu Reddit:

Jesienią bierzemy ślub i właśnie planujemy wesele. Zarówno ja, jak i mój narzeczony mamy duże rodziny i próbujemy ułożyć listę gości tak, aby nie przekroczyć budżetu. Nasi dziadkowie mają ponad 80 lat, a babcia narzeczonego choruje na Alzheimera – zapomina, kim są różne osoby, często nie wie, gdzie jest, a czasami bez powodu zaczyna płakać albo krzyczeć. To naprawdę depresyjne. Moi dziadkowie mają problemy ze zdrowiem i wymagają dużo opieki i uwagi. Nie chcę, żeby coś takiego zepsuło nasz wielki dzień. Nie chcę, żeby jego babcia krzyczała albo hałasowała podczas ceremonii, albo żeby gości rozpraszało to, że mój dziadek potrzebuje pomocy. Obawiam się, że wszyscy będą zwracać uwagę na nich, a nie na wesele i parę młodą. W związku z tym wraz z narzeczonym postanowiliśmy, że nie chcemy na naszym ślubie osób powyżej 70. roku życia.

Sponsorowane

Pixnio

Jak kobieta uzasadnia tę decyzję?

Uważam, że nudziliby się i byłoby im wygodniej w domu. Ponadto dla ich opiekunów będzie to okazja, żeby się zrelaksować i zabawić, a nie przejmować się obowiązkami. Mój narzeczony zgadza się ze mną, ale reszta rodziny jest oburzona.

Szok w sieci

Niecodzienna decyzja przyszłych małżonków oburzyła nie tylko ich rodziny, ale również internautów. Pod postem kobiety pojawiło się wiele krytycznych komentarzy.

“Jestem pewna, że twoim dziadkom będzie bardzo przykro, że nie chcecie ich na weselu. Jest różnica między osobami powyżej 70. roku życia, a dziećmi poniżej 10. roku życia. Nie możecie wykluczać kogoś tylko dlatego, że nie jest w stanie tańczyć. Obrazicie i skrzywdzicie wiele osób” – skomentowała pewna internautka. Inni też wskazywali, że takie postępowanie jest po prostu okropne.

Sponsorowane
Maxpixel

Pojawiło się też jednak kilka komentarzy pochlebnych, wskazujących, że skoro wiele osób wyklucza z wesel dzieci, podobnie można postąpić z osobami starszymi. Jeden z komentujących oznajmił:

“Uwielbiam fakt, że wszyscy akceptują wesela bez dzieci, ale kiedy ktoś wprowadza górny limit wieku dla gości, ludzie wariują. To wasze wesele, róbcie co chcecie, ale nie zdziwcie się, jeśli część osób się nie pojawi.”

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

40 komentarze