w

Przygarnęła małego kota. Pół roku później zwierzak jest na ustach wszystkich!

Kusa to kot domowy, który ma zaledwie dziewięć miesięcy, a już mierzy ponad metr długości. Obcy ludzie często biorą ją za inne zwierzę, właśnie z powodu nietypowo dużego rozmiaru. Właścicielką kociaka jest Chastity Hobbs. Kobieta adoptowała ją w lipcu 2022 roku.

Sponsorowane

“Czy to aby na pewno kot?”

26-latka zdecydowała się na adopcję kota, gdy ten miał zaledwie 3 miesiące. Zdawała sobie więc sprawę, że jeszcze urośnie. Kusa jest przedstawicielem rasy Maine Coon – największej rasy kotów domowych. Obecnie kot ma dziewięć miesięcy, a już mierzy sobie metr długości. Dla porównania, żeby łatwiej było to Tobie zobrazować, taką wysokość osiąga 5-letnie dziecko.

Jakie rozmiary osiąga Maine Coon?

Właścicielka przyznaje, że ludzie często są zaskoczeni wielkością Kusy. Niektórzy nawet myślą, że to skrzyżowanie kota z dziki rysiem. Ale to nieprawda. Na ten moment kociak waży 7 kilogramów – to sporo, nawet jak na tą rasę. Samce osiągają średnią masę 5-11 kg, z kolei samice 4-8 kg. Póki co Kusa nie skończyła nawet roku, oznacza to jedno – z całą pewnością jeszcze przytyje i urośnie. Poza Kusą dom Chastity w w Phoenix w Arizonie w USA zamieszkują jeszcze trzy inne koty.

Sponsorowane

Kusa pobije rekord Guinnessa?

Aktualny rekord i tytuł największego kota świata należy do zwierzaka mającego 1,23 metry długość. Całkiem możliwe, że Kusa go przerośnie i również zapisze się w Księdze Rekordów Guinnessa. Co poza wielkością charakteryzuje tę kocicę? Jak relacjonuje właścicielka, jest wrażliwym futrzakiem i wprost uwielbia zwracać na siebie uwagę. Poza tym jest przyjazna i towarzyska. Świetnie dogaduje się ze swoim kocim rodzeństwem. Mimo swoich dużych gabarytów jest niesamowicie delikatna i łagodna. Nie sposób jej nie lubić.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    20-latek trafił do szpitala przez masturbację. Lekarze: To pierwszy taki przypadek

    Z głośników Lady Gaga. Ich taniec ze studniówki przejdzie do historii