w

20-latek trafił do szpitala przez masturbację. Lekarze: To pierwszy taki przypadek

Radiology Case Reports to czasopismo medyczne, na łamach którego opisywane są różne przypadki medyczne, często takie rzadko spotykane. W jednym z wydań pojawiła się historia młodego pacjenta, mężczyzn, który trafił do szwajcarskiego szpitala, skarżąc się na ból w klatce piersiowej oraz na duszności. Lekarze zdiagnozowali u niego rozedmę płuc. Jednak to przyczyna tych dolegliwości najbardziej zaskoczyła medyków.

Sponsorowane

Niebywały przypadek 20-latka

20-letni mężczyzna trafił na SOR do szpitala w Szwajcarii. Skarżył się na duszności i ból w okolicy klatki piersiowej. Wstępna diagnoza pozwoliła ustalić, że pacjent choruje na astmę i cierpi również na ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi).

Pexels

Lekarze zlecili serię badań, ukierunkowanych na klatkę piersiową. Tomografia komputerowa pozwoliła wykryć, że 20-latek zmaga się z głęboką odma śródpiersia z rozedmą skórną. Odma to stan, w którym powietrze czy inne gazy kumulują się w obrębie tkanej lub jam ciała (w miejscach, w których nie powinno ich być). Do najczęstszych przyczyn choroby zalicza się: pęknięcie pęcherzyków płucnych, perforację oskrzela lub przełyku, operacje, uraz klatki piersiowej, urazy w obrębie głowy i szyi, urazy w obrębie samego śródpiersia, urazy jamy brzusznej, urazy miąższu płucnego, mechaniczną wentylację.

Sponsorowane

Dociekliwi lekarze w końcu odkryli przyczynę…

Medykom nie dawało spokoju, dlaczego u młodego mężczyzny doszło do wzrostu ciśnienia. 20-latek w końcu się przyznał. Zanim zaczął odczuwać ból w klatce piersiowej masturbował się. Okazało się, że uczucie silnego podniecenia i podniesione ciśnienie tętnicze wywołały stan zagrażający jego życiu. Pacjent przebywał w szpitalu kilka dni. Na szczęście dolegliwości ustąpiły i mógł wrócić do domu.

Publicdomainpictures

Przypadek 20-latka zalicza się do naprawdę rzadko spotykanych, dlatego postanowiono podzielić się nim na łamach medycznego czasopisma. Eksperci przyznali, że nigdy wcześniej w historii medycyny nie odnotowano odmy śródpiersia wywołanej przez masturbację.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

5 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Poszedł zabić świnię, a sam nie żyje. Zwierzę brutalnie broniło się przed śmiercią

    Przygarnęła małego kota. Pół roku później zwierzak jest na ustach wszystkich!