w ,

Chłopiec urodził się bez członka. Lekarze podjęli bardzo kontrowersyjną decyzję

Te nietypowe narodziny miały miejsce w Iranie. Otóż przyszedł na świat chłopiec, który nie miał wykształconego członka, a jądra schowane były do wewnątrz. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak więc dziecko oddawało mocz. Robiło to przez odbyt. Konieczna była operacja. Lekarze podjęli wówczas kontrowersyjną decyzję. Bowiem nie wzięli pod uwagę płci dziecka i przeprowadzili operację kształtującą pochwę.

Sponsorowane

Choroba, z którą urodził się chłopiec, polegająca na niewykształceniu męskich narządów kopulacyjnych fachowo nazywa się afalią. Występuje niezwykle rzadko. Mniej więcej z częstotliwością raz na 30 milionów urodzeń. Takich przypadków w literaturze medycznej udokumentowano mniej niż 100.

Chłopiec urodził się bez członka

Ogólny stan chłopca lekarze określili jako dobry. Cierpiał jedynie na afalię. Poza tym posiadał dwa jądra i nienaruszoną mosznę. Z powodu wady mocz oddawał przez odbyt. U maluszka przeprowadzono liczne, specjalistyczne badania. Okazało się, że powstała przetoka pomiędzy pęcherzem a odbytnicą. Operacja była konieczna. W przypadkach takich jak ten lekarze przeważnie decydują się na chirurgiczne utworzenie członka przez falloplastyką (rekonstrukcja prącia). Jednak tym razem medycy zdecydowali inaczej. Zapadła kontrowersyjna decyzja o korekcie płci i przeprowadzeniu operacji feminizacji w celu utworzenia pochwy. Zalecono również przeprowadzenie terapii estrogenowej w czasie dojrzewania dziecka. Wszystko po to, aby powstrzymać zmiany, takie jak rozwój zarostu czy pogłębienie głosu.

Pixabay
Sponsorowane

Jeden na 30 mln

Przypadek chłopca opisano na łamach czasopisma “Radiology Case Reports”. Jeśli chodzi o afalię, jest ona rzadko występującą wadą genetyczną, która charakteryzuje się brakiem wykształcenia męskich narządów kopulacyjnych. Niestety, wciąż nie jest znana dokładna przyczyna tego zaburzenia. Jednak przypuszcza się, że może mieć związek z zaburzeniami formowania się wyrostka fallicznego płodu, czyli prościej mówiąc prącia, między 3. a 6. tygodniem ciąży.

Ponad połowa pacjentów z afalią ma anomalie towarzyszące, w tym wady układu moczowo-płciowego i przewodu pokarmowego oraz inne wady rozwojowe.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Uczestnik “Mam Talent” umarł na scenie. Publiczność myślała, że to element występu

    5-latka wyszeptała “Byłam grzeczna”. W następnej chwili matka podcięła jej gardło