w

Setki wróbli spadły z nieba tuż nad cmentarzem. Film z miejsca zdarzenia przeraża

Instagram

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce na Bali. W ciągu zaledwie kilku sekund z nieba tuż nad cmentarzem spadły setki wróbli. Niestety, ale część zwierząt była martwa. Niektóre przez kilka najbliższych minut walczyły o życie. Nagranie z miejsca zdarzenia pojawiło się w sieci. Co mogło być przyczyną tej tragedii?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Setki ptaków spadły z nieba

Szokujące nagranie zamieścił na Instagramie mieszkaniec indonezyjskiej wyspy. Jest szokujące i od razu skłania do myślenia. Dlaczego to się stało?

W sprawie głos zabrał rzecznik Indonezyjskiego Centrum Ochrony Zasobów Naturalnych. Wyznał, że taki incydent miał miejsce w tym rejonie po raz pierwszy.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Powstało kilka hipotez

Jako pierwszą przyczynę tego zjawiska naukowcy wskazali pogodę. Ponoć w tamtym dniu na Bali panowały ekstremalne warunki. Bardzo silny wiatr i nawałnice. Inni wskazywali na kwaśny deszcz. Początkowo z taką tezą zgodził się rzecznik lokalnego departamentu zdrowia zwierząt.

Po kilku dniach Centrum Ochrony Zasobów Naturalnych udało się przeprowadzić badania. Wówczas przedstawiono kolejną hipotezę. Wynika z niej, że to człowiek miał przyczynić się do śmierci wróbli. Jak? Otóż ptaki mogły zatruć się pestycydami, stosowanymi przez mieszkańców. Wróble szukały pokarmu, a za cel obrały pole znajdujące się nieopodal pole, które niedawno opryskano.

Śledztwo w sprawie incydentu wciąż trwa

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Fachowiec od wszystkiego. Właśnie tyle zarabia złota rączka

Znany jasnowidz ujawnia, co niedługo stanie się w Polsce. Zginie bardzo dużo ludzi