w

Chłopiec urodził się z aż trzema członkami! To bardzo rzadka wada genetyczna

W Mosulu w Iraku rok temu na świat przyszło dziecko z bardzo rzadko spotykaną wadą genetyczną. Profesjonalnie nazywa się ona trifalią. Gdy chłopiec skończył trzy miesiące, lekarze przypadkowo zauważyli, że zamiast jednego, posiada aż trzy członki.

Sponsorowane

Choroba genetyczna

To pierwszy taki przypadek na całym świecie. Zdarzali się chorzy z dwoma prąciami – tę chorobę nazywamy difalią – ale obecność trzech jeszcze nie wystąpiła. Trzymiesięczny chłopiec pochodzenia Kurdyjskiego trafił do szpitala. Miał potężny obrzęk moszny, który zaniepokoił rodziców. Podczas badania lekarze dostrzegli wadę genetyczną. Kurd z Duhok zamiast jednego penisa miał ich aż trzy. Co prawda dodatkowe prącia nie posiadały cewek moczowych, więc tym samym nie spełniały żadnej funkcji.

Jest to pierwszy zgłoszony przypadek z trzema penisami. Wcześniej taka deformacja była spotykana jedynie u morskiego ślimaka. Stan ten wiąże się z innymi nieprawidłowościami, w tym urodzeniem z dwoma mosznami lub odbytami – podkreśla dr Shakir Saleem Jabali

Flickr
Sponsorowane

Operacja

Rodzice w porozumieniu z lekarzami podjęli decyzję o usunięciu niepotrzebnych, dodatkowych narządów. Nie wykluczone, że chłopiec mógłby z nimi żyć i normalnie funkcjonować. Jednak opiekunowie nie chcieli ryzykować.

Istnieją doniesienia o chłopcach, którzy są w stanie oddać mocz i wytrysnąć z obu penisów. Jednak w tym przypadku dodatkowe członki chłopca nie funkcjonowały, więc operacja była najlepszym rozwiązaniem – dodaje dr Jabali

Operacja usunięcia miała szczęśliwy finał. Przebiegła bez żadnych komplikacji. W raporcie podano, że chłopiec czuje się dobrze, a jego życiu nic nie zagraża. Chłopiec co kilka miesięcy przychodzi z rodzicami na kontrolę lekarską, w celu przeprowadzenia badań.

Wikimedia

Statystyka

Specjaliści donoszą, że zaledwie 1 na sześć milionów chłopców rodzi się z więcej niż jednym prąciem. Na całym świecie odnotowano natomiast zaledwie 100 przypadków difalii. Jeśli chodzi o trifalię, do tej pory na całym świecie odnotowano jeden przypadek.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

26 komentarze

  1. Dorośnie, to będzie nową gwiazdą kręconych pornoli. 💩🤦
    Jakie gówna teraz ludzie czytają, wyświetlają i w to wierzą 🙃
    Nawet bym tego nie skomentował, ale musiałem. Coraz więcej syfu ludzie mają wyświetlane na fb