w

Kontrowersyjne zakończenie Faktów. Widzowie w szoku po słowach Anity Werner

Anita Werner to prowadząca program informacyjny na antenie TVN – “Fakty”. Niedzielne wydanie zakończyło się w dość nietypowy sposób. Mianowicie prezenterka odczytała oświadczenie stacji dotyczące reportażu “Siła kłamstwa”, w sprawie działalności podkomisji Antoniego Macierewicza.

Sponsorowane

“Siła kłamstwa”

Reportaż Piotra Świerczka doczekał się emisji we wrześniu 2022 roku. Opisano w nim pracę podkomisji Macierewicza, stworzonej w celu zbadania katastrofy smoleńskiej. Powołane w tym celu osoby były posiadaczami wyników badań, które jasno zaprzeczały tezie o wybuchu w skrzydle prezydenckiego samolotu, a mimo to nie zostały opublikowane. Co więcej, w reportażu pojawiła się informacja, że podkomisja od co najmniej grudnia 2020 roku dysponowała analizami i zagranicznymi raportami, które wykluczały zamach. Czyli mówiły jasno o tym, że przyczyną tragedii z 2010 roku była katastrofa.

Twitter

Anita Werner Fakty

Sponsorowane

Publikacja reportażu Świerczka wywołała niemałe poruszenie. Mianowicie został skierowany wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o ukaranie TVN. To właśnie tego dotyczyło odczytane przez Anitę Werner oświadczenie na koniec niedzielnego wydania Faktów.

Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych. W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa.

Twitter

Komentarz Antoniego Macierewicza

Od samego początku polityk zaprzeczał doniesieniom i twierdził, że podkomisja opublikowała wszystkie wyniki, które otrzymała od amerykańskiego instytutu pracującego nad sprawą katastrofy smoleńskiej. Co więcej, ogłosił, że zamierza pozywać ludzi kolportujących nieprawdziwe jego zdaniem informacje. TVN

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

107 komentarze

  1. Andre Stawarz No właśnie ty masz nasrane bo nie potrafisz czytać. Gdzie napisałem że TVN jest ok a TVP jest bee?
    Jesteś zwykłym pionkiem jak oglądasz TVP. Pionku

  2. Andre Stawarz tak mi doybałeś, że uj ci cepaku w oko i nic więcej nie napisze, bo twoją starą widziałem za biedronką jak dawała, więc pilnuj chałupy chłopku, a nie internetów.

  3. Ale jak Tusk zgłosił do Sądu wniosek o nieemitowanie przez pisowską telewizje szkalującego jego osobę materiału to tvpis krzyczało że to wolność słowa i prawo dziennikarskie…ile mają hipokryzja i obłudy ci pisowcy

  4. Różnica między TVP a TVN jest taka, że TVP należy ściśle do rządu. Jest państwową telewizją. Tak samo jak w Rosji – telewizję nadają to co rząd (Putin) chcę. Są państwowe. Propaganda jest bardzo mocnym narzędziem kontroli.
    Z drugiej strony TVN jest tak samo fałszywa tylko na inny sposób bo nie należy do rządu. A co ma każdy rząd na świece??? Nasze pieniądze i brud pod paznokciami.
    Chciałbym żeby ludzie się obudzili i przestali oglądać TVP właśnie z tych powodów ale to groch o ścianę.