w

“Fakty” TVN zmiażdżyły TVP. Ten materiał błyskawicznie podbił sieć!

We wczorajszym wydaniu “Faktów” emitowanych na kanale TVN, w materiale dziennikarza Jakuba Sobieniewskiego, pokazano, jak Telewizja Polska, a dokładniej program “Wiadomości”, chwali rząd, a krytykuje Donalda Tuska. Wykorzystane zostały wyrwane z kontekstu słowa lidera PO, wypowiedziane po niemiecku. Czy to nie jest czasem zakłamywanie rzeczywistości?

Sponsorowane

Zlepek informacji

W materiale odtworzonym w Faktach ukazał się fragment Wiadomości, przedstawiający Polski Ład i chwalący rząd. Nie można przeoczyć też krytycznych wiadomości o Donaldzie Tusku i jego powrocie do polskiej polityki. Do materiałów o byłym premierze Polski TVP dodało zupełnie wyrwane z kontekstu fragmenty jego wypowiedzi w języku niemieckim. Takich jak np.: “Für Deutschland” (Dla Niemiec) oraz “Danke für alles” (Dziękuję za wszystko).

Przypomnimy tylko, że są to fragmenty przemówienia ze stycznia, kiedy to Donald Tusk wypowiadał się na zjeździe niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) jako szef Europejskiej Partii Ludowej.

Sponsorowane

Jednak ciągle jeszcze jest wybór, co się chce oglądać z naciskiem na “jeszcze” – zakończył swój materiał dziennikarz TVN

LEX TVN

Jest to nic innego jak projekt poselski, który ma zostać nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Zmiany te zbiegają się z zakończeniem koncesji na nadawanie stacji TVN24. Przypomnimy, że koncesje są przyznawane na 10 lat przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Taka koncesja jest niezbędna do nadawania kanału w ogólnopojętej telewizji.

O nowelizację ustawy wnieśli posłowie PiS pod przywództwem Marka Suskiego w lipcu 2021 roku. Eksperci niemal natychmiast orzekli, że w przypadku wdrożenia zmian, koncesję na nadawanie treści może stracić stacja TVN. Co więcej, nowe przepisy mogą wymagać od amerykańskiego koncernu Discovery, który jest właścicielem TVN, by sprzedał telewizję lub ją zamknął.

W tym czasie przedstawiciele naszej władzy przekonują, że te zmiany są konieczne. Tłumaczą to tym, że media w Polsce nie powinny należeć do zagranicznych właścicieli.

Twitter

We wtorek, 27 lipca, sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła projekt ustawy zwanej jako anty-TVN. Politycy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL domagali się odrzucenia projektu. Kukiz’15 i Porozumienie Jarosława Gowina złożyły do niego poprawki.

Jednak komisja odrzuciła poprawkę Porozumienia, a przyjęła poprawkę Kukiz’15. Projekt ma trafić do Sejmu 11 sierpnia.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Daria po raz pierwszy zaszła w ciąże mając 13 lat. Teraz znów jest w ciąży!

   Już w wieku 18 lat miała gigantyczny biust. Aż trudno uwierzyć, że jest naturalny