w

Tragedia nad jeziorem. Nóżka 5-latki wkręciła się w silnik żaglówki!

Do przykrego, a zarazem niebezpiecznego incydentu doszło dwa dni temu, 27 czerwca, na jeziorze Bełdany w okolicach miejscowości Piaski, w województwie mazowieckim. Tata ciągnął 5-letnią córkę na dmuchanym materacu podczepionym do żaglówki, gdy niespodziewanie dziewczynka wpadła do wody. Gdy mężczyzna usiłował wciągnąć ją na podkład, ta zahaczyła nogą o śrubę włączonego silnika.

Sponsorowane

Wypadek na jeziorze Bełdany

W niedzielne popołudnie 45-latek spędzał wolny czas razem ze swoją córką nad mazurskim jeziorem. Mężczyzna holował 5-latkę na materacu za żaglówką. Dziewczynka miała na sobie kamizelkę ratunkowo. W pewnej chwili zsunęła się z materaca i wpadła do wody. Ojciec zachował zimną krew i szybko przyciągnął córkę do łódki. Następnie chciał wciągnąć ją na pokład. Niestety, dziewczynka znalazła się blisko śruby silnika. 45-latek przez przypadek przekręcił manetkę i zwiększył obroty chodzącego na jałowym biegu motoru. Wtedy właśnie doszło do nieszczęścia.

Flickr

Przerażony ojciec zawiadomił służby ratunkowe

Sponsorowane

5-latka uderzyła nogą w śrubę silnika. Doszło do złamania. Ojciec wyciągnął ją na pokład i bezzwłocznie zawiadomił służby ratunkowe o zaistniałej sytuacji. Łódź natychmiast skierował do portu, gdzie czekali już ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziewczynce udzielono niezbędnej pierwszej pomocy. Następnie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do szpitala w Olsztynie. 5-latka doznała otwartego złamania nogi. Udało się ustalić, że na łodzi w czasie wypadku znajdowała się jeszcze babcia dziewczynki. Oboje dorośli byli trzeźwi.

Wikimedia

Apel policji

Lokalna policja bada okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. Policjanci apelują również do wszystkich, którzy plażują i spędzają czas nad wodą, aby zachowali rozsądek. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia.

Niewinna zabawa może skończyć się źle – podkreślił asp. sztab. Piotr Jabłoński z Komendy Powiatowej Policji w Piszu

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   750 grobów z ciałami niewinnych dzieci znalezione pod katolicką szkołą

   Zdeformowana noga 23-latki waży 45 kg. Hejterzy radzili jej, by ją odcięła