w

Pijana 26-latka wsiadła do Ubera. Kierowca ją zgwałcił, ale na tym nie skończył

Wrocław, to właśnie tutaj 26-latka przeżyła piekło – została zgwałcona w Uberze. Zwykły kurs taksówką przerodził się w traumę, którą młoda kobieta zapamięta do końca życia. Do zdarzenia doszło na wrocławskich Krzykach. Napastnik nie poprzestał jednak na samym wykorzystaniu seksualnym.

Sponsorowane

Wrocław, 26-latka zgwałcona w Uberze

Do zdarzenia doszło 29 czerwca na ulicach Wrocławia. Zgodnie z ustaleniami lokalnego serwisu, tuwroclaw.com napastnikiem był kierowca Ubera.

Kierowca pojazdu świadczącego usługi przewozowe doprowadził do obcowania płciowego wykorzystując stan psychofizyczny podróżującej nim 26-letniej pasażerki — przekazała st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

28-latek nie tylko zgwałcił pijaną pasażerkę, ale również ją okradł… Jeszcze tego samego dnia został złapany przez policję i tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sponsorowane

Dzięki temu, że pokrzywdzona szybko zgłosiła całe zdarzenie funkcjonariuszom, policjanci mogli zebrać istotne dowody i materiały, które świadczyły o możliwości popełnienia tego czynu.

Co na to Uber?

Biuro Prasowe firmy Uber odniosło się do sytuacji. Wydano oficjalny komunikat.

“Opisana sytuacja jest niedopuszczalna i jesteśmy bardzo poruszeni tym co spotkało pasażerkę. W momencie, gdy dowiedzieliśmy się o zaistniałej sytuacji, natychmiast podjęliśmy czynności wyjaśniające oraz podjęliśmy współpracę z Prokuraturą. Udzieliliśmy organom ścigania wszelkich informacji pomocnych w prowadzeniu śledztwa i ujęcia sprawcy, jak również usunęliśmy dostęp tego kierowcy platformy Uber. Uber stosuje politykę zerowej tolerancji dla łamania prawa i przemocy, także seksualnej”.

Z kolei policja apeluje o ostrożność. Jeśli istnieje taka możliwość najlepiej starać się podróżować w grupie. Sam Uber umożliwia z kolei funkcję udostępniania lokalizacji i trasy podróży innej osobie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Poszedł do baru rybnego na Helu. Pokazał paragon za dwudaniowy obiad

   Potworny wypadek w Chorwacji. Nie żyje 2-latek z Polski