w

Wielki powrót zimy i mrozów w lutym? Może być jeszcze gorzej niż w styczniu!

Synoptycy IMGW prognozują, że w tym roku luty będzie naprawdę zimny, a jego średnie temperatury spadną poniżej normy. Mrozy i opady śniegu to warunki jakie czekać na nas będą w ciągu najbliższych tygodni.

Sponsorowane

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do łagodnych zim. W tym roku ciepłe kurtki pozostaną z nami jednak na dłużej. Według przewidywań synoptyków IMGW tegoroczny luty będzie o wiele chłodniejszy niż ten sam okres w poprzednich latach. Niewykluczone, że wrócą do nas dwucyfrowe mrozy.

Do końca stycznia sytuacja powinna być stabilna w całej Polsce. Jedynie południe kraju mogą nawiedzać opady śniegu, jednak temperatury nie powinny nas zaskoczyć nagłym mrozem. Pierwszy tydzień lutego będzie wprowadzeniem do ochłodzenia w całym kraju. Temperatury będą utrzymywać się pomiędzy +1 a -2 stopnie Celsjuasza w ciagu dnia i do -7 w nocy. Możemy też spodziewać się opadów śniegu i wiatru w porywach do 10 km/h.

Kolejny tydzień lutego może przynieść nieznaczne ocieplenie, jednak będzie to tylko “cisza przed burzą” ponieważ od połowy miesiąca może nastąpić znaczny spadek temperatury. Towarzystwo porywistych wiatrów i opadów śniegu sprawi, że ponownie doświadczymy prawdziwej zimy.

Prognoza temperatur minimalnych  wg modelu IMGW-TWS. Źródło: imgw.pl
Sponsorowane

Ostatnie dni lutego powinny przynieść już ocieplenie i płynne wejście w nowy miesiąc przy dodatnich temperaturach (około 5 stopni Celsjusza). Ta zmiana będzie następować w kierunku zachód-wschód, dlatego mieszkańcy wschodniej części kraju będą musieli poczekać na to nieco dłużej. Bo tam zgodnie z komunikatem IMGW w ostatnich dniach temperatura może spaść nawet do -28 stopni Celsjusza (szczególnie w okolicach Białegostoku) .

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   111-latek z Polski zaszczepiony! To najstarszy żyjący mężczyzna w Polsce

   Opublikowano uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji