w

“W tej chwili powinno się zamknąć także kościoły”. Czy jest tak źle?

Wczorajszy dzień zamknęliśmy ze wskaźnikiem prawie 570 tysięcy potwierdzonych zakażeń koronawirusem Sars-Cov-2. Dzienny bilans nie spada poniżej 20 tysięcy przypadków a przed kilkoma dniami (sobota) padł rekord – 27 875 zachorowań.

Sponsorowane

“Rzeczpospolita” przeprowadziła wywiad z profesorem Andrzejem Horbanem – głównym doradcą premiera do spraw COVID-19. Zapytano go o to czy Polska powinna zostać zamknięta.

Jeżeli dobowe bilanse nowych zakażeń zaczną przekraczać 30 tysięcy, zdecydowanie powinniśmy zamknąć Polskę na miesiąc. (…) Musimy zakazać ludziom wychodzenia z domu bez powodu, jedynie do pracy w zawodach, które są niezbędne do funkcjonowania kraju. Wszystko inne należy zamknąć na miesiąc.

– powiedział profesor Andrzej Horban – główny doradca premiera ds. choroby COVID-19.

Dodał również, że “w tej chwili powinno się zamknąć także kościoły”.

Według profesora Horbana uzyskanie odporności stadnej w tym tempie jest możliwe w ciągu 3-4 miesięcy. Uzasadnił to przyjmując, że bezobjawowych przypadków jest średnio pięciokrotnie więcej niż tych prezentowanych w oficjalnych danych.

Sponsorowane

Jeśli mamy 30 tysięcy zakażeń dziennie i przyjmując, że pięć razy tyle jest chorych bezobjawowych, to w ciągu miesiąca przechoruje prawie sześć milionów osób.

– wyjaśnił.

Profesor został zapytany również o wydolność naszego systemu zdrowia – odparł, że granica wydolności służby zdrowia została już przekroczona “stąd decyzja o budowie szpitali tymczasowych”.

Jeśli zainteresował Cię wywiad z głównym doradcą premiera ds. COVID-19, przeczytaj całą rozmowę na łamach rp.pl.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Premier Morawiecki o szczepionce na koronawirusa. Czy będzie obowiązkowa?

   Dieta pudełkowa, która odmieni Twoje nastawienie do zdrowego odżywiania. Jaka to?