w

Ogromne tornado nad Bałtykiem! Wichura zepchnęła kilka osób do morza!

Olbrzymie tornado zepchnęło kilka osób do Bałtyku w Niemczech, a dokładniej w Kilonii. Miasto leży nad Zatoką Kilońską, a dokładniej w południowo-zachodniej części Bałtyku. Rzecznik lokalnej policji w rozmowie z mediami wyznał, że rannych zostało łącznie siedem osób.

Sponsorowane

Tornado nad Bałtykiem

Serwis Deutsche Welle informuje, że tornado uderzyło w środę w Kilonii. Wichura wyrządziła ogromne zniszczenia w portowej części miasta. Z kolei z Der Spiegel dowiadujemy się, że żywioł wyrzucił w powietrze kilka osób, w czego następstwie wpadły do wody i odniosły poważne obrażenia.

Kilka osób przebywało na pomoście na nabrzeżu, aby zabezpieczyć łodzie – przekazał rzecznik straży pożarnej w Kilonii

Sponsorowane

Niebezpieczne zjawisko

Na podstawie zdjęć i nagrań z miejsca wydarzenia możemy założyć, że wyglądało to na tornado. Zakotłowało się, silny podmuch postrącał ludzi do wody. Niektórzy ucierpieli, gdy zostali uderzeni przez porwane przez podmuch przedmioty – powiedział agencji dpa Michael Bauditz z Niemieckiego Serwisu Pogodowego 

W Niemczech wydano ostrzeżenia i alarmy pogodowe. Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) już w środę poinformowała i przestrzegła przed silnym wiatrem, który dochodził w porywach nawet do 110 km/h. Alert dla kraju związkowego Szlezwik-Holsztyn i Hamburga obowiązuje do czwartkowego południa. Dodatkowo na weekend niemieccy synoptycy zapowiadają ulewne deszcze. 

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Niecenzuralne treści w Wiadomościach TVP. Mogły je zobaczyć nawet dzieci!

   Tragedia na przejeździe kolejowym. Autokar z pasażerami wjechał pod koła pociągu