w

Szkoły zostaną zamknięte! Nieoficjalnie ustalono, że wróci edukacja zdalna

Czy szkoły znowu zostaną zamknięte? Reporterzy RMF FM nieoficjalnie ustalili, że w polskich szkołach niedługo zmieni się tryb nauczania na zdalny. W sobotę Premier Morawiecki ma przekazać szczegółowe informacje.

Sponsorowane

Czy wszystkie szkoły zostaną zamknięte?

W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć. (…) dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie. Przestawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę 

– powiedział wczoraj na konferencji prasowej Premier Morawiecki

Zgodnie z ustaleniami reporterów RMF FM w szkołach zostaną wprowadzone ograniczenia. Zmiany będą polegać na stopniowym wprowadzaniu edukacji zdalnej. Rząd ma brać pod uwagę opinię rodziców, dlatego aby sprawić, że zmiany będą jak najmniej dotkliwe, wprowadzanie zdalnej edukacji rozpocznie się od najstarszych uczniów. Na pierwszy ogień pójdą studenci, potem uczniowie szkół średnich.

W podstawówkach zajęcia mają odbywać się jak najdłużej stacjonarnie. Dlatego rodzice uczniów z pierwszych klas szkół podstawowych, przedszkoli czy dzieci ze żłobków nie powinni spodziewać się żadnych zmian w najbliższej przyszłości.

Sponsorowane

Reporterzy dowiedzieli się również, że nie będzie regionalizacji wprowadzanych ograniczeń. W sobotę (10 października 2020) zespół zarządzania kryzysowego podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie a Premier Morawiecki ogłosi ją na konferencji prasowej.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Surowe kary za brak maseczki w samochodzie. Zobacz co Ci grozi

   W pobliżu szkoły znaleziono szczątki małego dziecka. Minął rok i ciągle nie wiadomo kim jest