w

Sylwester 2020 też odwołany? Premier nie ma złudzeń

Sylwester to jedna z większych imprez w roku dlatego przygotowania do niej zaczynamy nawet kilka miesięcy wcześniej. Niestety w dobie pandemii COVID-19 może się to mijać z celem ponieważ rząd w każdej chwili może zakazać organizowania takich imprez…

Sponsorowane

Czy Sylwester w tym roku sens?

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował sesję Q&A na swoim profilu na Facebooku. Wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim odpowiadali na pytania zadawane podczas transmisji na żywo. Odniesiono się do konieczności noszenia maseczek, tarcz antykryzysowych dla przedsiębiorców czy nauki zdalnej. Pojawił się też temat imprez sylwestrowych: Czy Sylwestra odwołacie za pięć dwunasta, czy dacie trochę czasu?

Szanowna Pani, tutaj pewnie w podtekście miała pani kwestię cmentarzy. Otóż rzeczywiście ta decyzja zapadła późno, ale gdyby też dwa, trzy, czy cztery dni wcześniej zostałaby ogłoszona, to nie trzeba być ekspertem, by się domyślić, że ogromna większość ludzi ruszy na cmentarze dokładnie w tych dniach poprzedzających dzień od którego cmentarze miałyby być zamknięte. W związku z tym ze względu na bardzo dużą liczbę niewiadomych i podejmowanie decyzji w oparciu o niepewne informacje, ta decyzja zapadła właśnie wtedy.

W tym roku na pewno lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra z wieloma znajomymi i przyjaciółmi, dlatego że ryzyko tego, że pandemia będzie cały czas trwała, będzie się rozwijała, będzie nam zagrażała jest za duże. Stąd apeluję, żeby też w grudniu, jeśli chodzi też o różne targi bożonarodzeniowe, które są popularne w miastach i miejscowościach, też je odłożyć, też o nich nie myśleć, też nie robić zakupów pod kątem tych targów i targowisk, bo jest to rosnące ryzyko zakażenia. A więc Sylwestra lepiej już dzisiaj nie planować w sposób huczny, taki jak co roku miało to miejsce.

– odpowiada premier Morawiecki

Wypowiedź premiera odnośnie Sylwestra usłyszysz od 4:17:

Sponsorowane

Wniosek?

Nawet jeśli udałoby się obniżyć liczbę zachorowań do Sylwestra, to możemy się spodziewać, że część restrykcji będzie ciagle obowiązywała również w 2021 roku. Obecnie zamknięte są wszystkie restauracje, knajpy i bary – dozwolona jest tylko sprzedaż na wynos/dowóz. Jeśli ten stan się utrzyma, musimy się liczyć z tym, że Sylwestra spędzimy po prostu w domu. Tym bardziej, że nawet miejskie imprezy sylwestrowe zostały już w większości odwołane.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Sylwester będzie taki jak cały 2020 rok, czyli… (zakończenie dodajcie sobie sami).

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Badania wskazują, że ateiści są bardziej inteligentni niż ludzie religijni

   Twój głos podpowie czy masz COVID-19. Nowa metoda testów