w ,

Święty Mikołaj w belgijskim domu starości zaraził prawie 80 osób na COVID-19

Pandemia koronawirusa nieustannie sieje spustoszenie w Europie. Co jakiś czas słyszymy o niepokojącej liczbie zachorowań zarówno w Polsce jak i na świecie. Ostatnio odnotowano ogromną liczbę zachorowań na COVID-19 w belgijskim domu starości. Okazało się, że prawie 80 osób zostało zainfekowane przez mężczyznę przebranego za Świętego Mikołaja.

Sponsorowane

Obecnie odnotowano 75 przypadków zachorowań, które są powiązane z domem opieki nad osobami starszymi Hemelrijck w belgijskim mieście Mol. Te niechlubne wzrosty wśród osób w największej grupie ryzyka zarejestrowano zaledwie kilka dni po tym, jak Święty Mikołaj przybył, by rozsiać świąteczną radość.

vrt.be

Mężczyzna przebrany za Świętego Mikołaja rozsiał jednak infekcję, zarażając 14 pracowników domu i 61 jego mieszkańców. Burmistrz Mol Wim Caeyers w rozmowie z VRT News powiedział, że był to „bardzo ciemny dzień dla domu starości w Mol”.

Mimo, że nikt nie miał złych intencji, to wszystko poszło źle. To był bardzo ciemny dzień dla tego domu opieki. To bardzo duże obciążenie psychiczne dla mężczyzny, który odegrał rolę Świętego Mikołaja, ale także dla personelu

– mówi Wim Caeyers
Sponsorowane
vrt.be

Personel domu opieki nad osobami starszymi początkowo twierdził, że wszyscy nosili maski, ale zdjęcia, które zostały wykonane podczas tego wydarzenia sugerują coś zupełnie odwrotnego.

vrt.be

Początkowo mówili nam, że wszystkie zasady były przestrzegane, ale na zdjęciach, które otrzymaliśmy od rodzin mieszkańców widać, że tak nie było.

– kontynuuje Caeyers.
vrt.be

Według raportów osoby, które zostały zainfekowane koronawirusem w tym domu, mają objawy od łagodnych do umiarkowanych.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nie żyje 15-letnia Kinga. Niepokojące drętwienie palców to był początek

   Etna wybuchła. W sieci pojawiają się nagrania erupcji