w

SOR odesłał pacjenta, bo nie miał wyniku na COVID-19. Mężczyzna już nie żyje

Pacjent z dusznościami nie został przyjęty do szpitala powiatowego w Limanowej. Podczas drogi powrotnej stan mężczyzny znacząco się pogorszył, a karetka wezwana do domu mężczyzny nie była już w stanie pomóc…

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

W poniedziałek rano do szpitala w Limanowej zgłosił się mężczyzna, który skarżył się na silne duszności, ale personel medyczny nie zgodził się na przyjęcie ponad 50-letniego mężczyzny. Szpital odesłał go do domu, a oficjalnym powodem odmowy przyjęcia na oddział był brak testu na obecność koronawirusa.

Mężczyzna wrócił do domu, jednak jego stan do tego momentu zdążył się już znacząco pogorszyć – do jego domu wezwano karetkę. Jak podaje serwis limanowa.in, ratownicy medyczni mimo reanimacji nie byli w stanie ocalić życia mężczyzny.

NFZ wezwał szpital do złożenia wyjaśnień, a sprawą ma się zająć prokuratura.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Na ich podstawie zapadną decyzje o przedmiocie i zakresie ewentualnych kontroli w placówce.

– informuje rzeczniczka prasowa Małopolskiego Oddziału NFZ, Aleksandra Kwiecień, w komunikacie przesłanym portalowi Limanowa.in.

Dziennikarze portalu limanowa.in postanowili porozmawiać z władzami szpitala. Głos zabrał Andrzej Gwiazdowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Z jego wypowiedzi wynika, że danych pacjenta nie ma w kartotekach szpitalnych ani nie odnotowano go dokumentacji z tego dnia. Zastępca dyrektora zapewnił jednocześnie, że zabezpieczono wszelkie nagrania z monitoringu, które potwierdzą, iż pacjent był w szpitalu i mógł zostać zarejestrowany.

Dodatkowe kontrowersje wzbudza fakt, że szpital wyposażony jest w kilkanaście łóżek obserwacyjnych, które w takich sytuacjach pomagają w izolacji pacjentów bez wykonanego testu na COVID-19.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Jan Paweł II z pełną świadomością zarzutów pedofiliskich wobec McCarricka mianował go kardynałem

Rząd rzucił się na pieniądze Polaków za granicą, a Ci zrzekają się obywatelstwa