w

Drastyczne zdjęcie zwłok 19-letniej Basi. “Trzepią policjantom telefony”

Śmierć 19-letniej Basi wstrząsnęła całą Polską. Dziewczyna zmarła w tragicznych okolicznościach, przejechana przez autobus na oczach narzeczonego. Od kilku dni na jej profilu na Facebooku internauci wylewają masę hejtu. Ostatnio ktoś zamieścił także zdjęcie zwłok, które rzekomo mają należeć do Basi… Policja wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Sponsorowane

Śmiertelne potrącenie

19-latka zginęła w minioną sobotę w godzinach porannych, w centrum Katowic. Kierowca autobusu lini 910, 31-letni Łukasz T. usłyszał w niedzielę zarzut zabójstwa 19-latki i usiłowania zabójstwa dwóch innych osób, którym udało się uciec. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na ten moment został aresztowany na trzy miesiące.

Profil na Facebooku zalewa fala hejtu

Na Facebooku Basi pojawiła się w ostatnich dniach drastyczna fotografia. Ma przedstawiać jej zwłoki. Zrodziło się pytanie, skąd wzięło się to zdjęcie? Kto je wykonał? Pojawiło się podejrzenie, że to ktoś z funkcjonariuszy bądź ratowników medycznych, którzy w dniu wypadku pracowali na miejscu. Dlaczego? Ponieważ zdjęcie wykonano wewnątrz parawanu.

Sponsorowane

Policja wraz z prokuraturą już zajęła się sprawą. Jednak na ten moment nie chcą niczego komentować, ze względu na toczące się postępowanie wyjaśniające i prokuratorskie śledztwo. Krótko i rzeczowo wypowiedział się rzecznik komendy miejskiej w Katowicach:

Z uwagi na charakter sprawy nie udzielamy informacji na tym etapie. Prokuratura okręgowa powzięła informacje w tej sprawie i badamy ją – słyszymy w biurze prasowym katowickiej okręgówki

Facebook

W sprawę zamieszana jest policja?

Serwis o2 dotarł do osoby, która chce zachować anonimowość, ale wyznała, że policjanci są przekonani, iż fotografia wypłynęła od któregoś z mundurowych…

Jest śledztwo, gliniarzom trzepią telefony

Sponsorowane

Facebook

To już kolejne postępowanie, jakie prowadzone jest w sprawie tego nieszczęśliwego wypadku. Policja ma również przyjrzeć się przyczyną ulicznej bójki, która miała miejsce tuż przed śmiertelnym potrąceniem.

Po sobotnich wydarzeniach nie tylko Basia stała się ofiarą hejtu, ale również Łukasz T. kierowca autobusu. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy, by pomóc mężczyźnie opłacić dobrego adwokata.

Facebook

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Plażowicze natknęli się na dziwną rybę. Ma zęby jak człowiek!

   Wesele zamieniło się w horror. W rozbawiony tłum gości uderzył piorun