w

Dorwali 20-letniego oprawcę. Połamał 8-miesięcznemu dziecku rączki i nóżki

Ma zaledwie 20 lat, a dopuścił się tak okropnych czynów. Patryk N. jest podejrzany o znęcanie się oraz usiłowanie zabójstwa 8-miesięcznego maleństwa. Dziecko w takim wieku nie jest w stanie się nawet bronić… Mężczyzna przejechał aż 600 km, chcąc uciec przed wymiarem sprawiedliwości.

Sponsorowane

Patryk N. chciał uciec

20-latka zatrzymano pod Krakowem. Ukrywał się tam, chcąc uniknąć odpowiedzialności za znęcanie się nad 8-miesięcznym dzieckiem swojej małoletniej partnerki. Tych haniebnych czynów dopuścił się w Bartoszycach. Do zdarzeń miało dochodzić w okresie od kwietnia do maja 2022 roku. Sędzia Barczak z sąd w Bartoszycach przekazała, że w sprawie zebrano materiał dowodowy, który wskazuje że oskarżony dopuścił się zarzucanych mu czynów.

Pierwsze zarzuty

Sponsorowane

Na samym początku prokuratura przedstawiła Patrykowi N. zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Mężczyzna twierdził, że maleństwo spadło z łóżeczka i dlatego ma krwiaka w mózgu. Wstępne badania i opinia lekarzy nie wykluczała, że wersja ta może być prawdziwa. 20-latek nie przyznawał się wówczas do znęcania nad maleństwem. Zastosowano wobec niego policyjny dozór.

Prokuratura nie zaprzestała jednak śledztwa. Otrzymała dokumentację dziecka ze szpitala, z której jasno wynikało, maluszek poza krwiakiem mózgu ma też połamane rączki i nóżki.

Takie obrażenia powstają na skutek szarpania małego dziecka czy rzucania nim – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Daniel Brodowski.

Liczył, że nie poniesie odpowiedzialności za swoje czyny

To właśnie wtedy zdecydowano o zmianie zarzutów dla 20-latka na usiłowanie zabójstwa dziecka i znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na wiek.

Niestety, tych zarzutów prokurator nie mógł przedstawić, bo 20-latek najpierw wyprowadził się od partnerki, przestał stawiać się na dozór i zniknął – powiedział prokurator Brodowski.

Za mężczyzną wystawiono nawet list gończy. W końcu udało się go schwytać. Sąd wydłużył okres aresztu tymczasowego dla Patryka N. do 8 maja 2023 roku. Dziecko, który zostało tak dotkliwie skrzywdzone wymaga intensywnej rehabilitacji i specjalistycznej opieki lekarskiej. Pozostaje pod opieką babci.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

53 komentarzy

  1. Połamać mu również rączki i nóżki i zostawić niech se sam radzi bo takich skurwieli to szkoda karmić. Naprawdę powinniśmy zmienić prawo i wrócić do kary śmierci a nie podpierać się niehumanitaryzmem a czy humanitarne jest znęcanie nad dzieckiem łamanie mu kości kurwa nie mogę co za głupie państwo.