w

Ksiądz Piotr rzucił się pod pociąg. Zdecydowany ruch prokuratury

Samobójstwo księdza ze Szczecina wywołało poruszenie. Piotr Z. został przyłapany na nieobyczajnym zachowaniu na plaży w Świnoujściu. Świadek przekazał policji, że duchowny miał się tam onanizować. Funkcjonariusze ukarali kapłana mandatem. Niedługo później popełnił on samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie.

Sponsorowane

Wpis, który wywołał falę hejtu

Do zdarzenia doszło w czwartek, 17 sierpnia. Na plaży publicznej w Świnoujściu przyłapano księdza na nieprzyzwoitym zachowaniu. O sprawie poinformowano policję. Kapłana ukarano mandatem. W niedługim czasie w mediach społecznościowych pojawił się wpis informujący o zajściu. Jednak podano w nim nie do końca prawdziwe informacje, jakoby ksiądz onanizował się w towarzystwie dzieci. Do tego dołączono dane duchownego i jego zdjęcie. W fotografii rozpoznano katechetę ze Szczecina, Piotra Z. Post nagłośniła radna ze Szczecina.

Twitter

Samobójstwo księdza ze Szczecina

Sponsorowane

Post opublikowany w mediach społecznościowych wywołał olbrzymią nagonkę na księdza Piotra Z. W sobotę, 19 sierpnia, Wspólnota Salezjańska – Inspektoria Pilska, której członkiem był duchowny, wydała oświadczenie. Poinformowano, że sprawa została “zgłoszona policji i przekazana kompetentnym organom”. Trwał proces wyjaśniający również w samej wspólnocie.

Tego samego dnia przekazano wiadomość, o śmierci księdza, który miał rzucić się pod pociąg towarowy w okolicy Reptowa.

Sprawą zajęła się prokuratura

Uprzejmie informuje, że w dniu 19 sierpnia 2023 r. około godz. 14 w pobliżu stacji stacji kolejowej Reptowo, na terenie właściwości miejscowej Prokuratury Rejonowej w Stargardzie, doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Krzyż-Szczecin-Port Centralny. Aktualnie postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest na szczeblu Prokuratury Okręgowej w Szczecinie między innymi w kierunku czynu z artykułu 177 § 2 kk. [spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym] – przekazał Faktowi prok. Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Uciekł z domu, w którym skonała jego córka. Sara przed śmiercią musiała cierpieć

   Koszyczek z taką niespodzianką na weselu w męskiej toalecie. Zawartość szokuje