w

Matka z dzieckiem na przejściu “Po****ło Cię!”. Kamera nagrała jej atak

YouTube

Wideo z przejścia dla pieszych w ciągu zaledwie dwóch dni błyskawicznie obiegło sieć. Rodzina składająca się z matki, ojca i dzieci przechodziła przez pasy. Pierwszeństwa ustąpił im kierowca, wtedy zaczęła się cała akcja. Kobieta zaczęła wrzeszczeć na mężczyznę w pojeździe. Jednak czy słusznie? W internecie rozgorzała dyskusja.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

“Najbardziej polska rodzina XDD”

Dokładnie 20 września w serwisie YouTube pojawiło się nagranie zatytułowane “Najbardziej polska rodzina XDD”. W tym momencie filmik ma już ponad milion wyświetleń i tysiące komentarzy. Trwa niecałe 40 sekund, ale tyle wystarczyło, by co niektórym puściły nerwy.

Wideo z kamerki samochodowej uwieczniło sytuację z jednej z polskich ulic. Kierowca widząc stojących przed pasami pieszych zatrzymuje się, by ich przepuścić. Gdy rodzina przechodzi już pas jezdni po którym przemieszcza się pojazd, kierowca dodaje powoli gazu chcąc ruszyć. Wtedy przechodząca przez przejście kobieta nagle zawraca i rzuca w stronę mężczyzny siedzącego w pojeździe wyzwiska.

Widzisz, k***a, że idę z dzieckiem, palancie j****y? – zaczęła krzyczeć na środku przejścia rozwścieczona kobieta

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
YouTube

Kto zawinił?

Na nagraniu słychać, jak matka woła w stronę swojego partnera, by ten podał jej telefon, ponieważ chce zadzwonić na policję i zawiadomić o zdarzeniu. Kierowca zareagował mówiąc, że zajście nagrało się na kamerkę samochodową i utrzymywał, że nic takiego się nie stało. Kobieta krzyknęła jeszcze, by mężczyzna kierujący autem zastanowił się co robi i jak jeździ. Mężczyzna odjechał, a kobieta na przejściu dalej krzyczała i rzucała bluzgi w jego stronę.

Wideo z pasów trafiło do sieci. Internauci chętnie zaczęli je komentować. Podzielili się na dwie grupy. Jedni są zdania, że nic złego się nie stało, a kierowca nie złamał przepisów. Z kolei drudzy bronią rodziny z dzieckiem, twierdząc, że mężczyzna powinien poczekać, aż piesi wejdą na chodnik.

Kto ma rację?

Otóż w ustawie o ruchu drogowym z 25.02.2021 nie znajdziemy żadnego słowa o tym, że kierowca może ruszyć dopiero wtedy, gdy pieszy będzie już na chodniku po drugiej stronie. Ma jednak zachować wszelkie środki ostrożności.

Art. 26: a) ust. 1 brzmi: Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.”

Sytuacja nie jest jednak taka prosta. Gdy rodzina znajduje się w połowie pasów, na nagraniu słyszymy warkot silnika, który dość często płoszy pieszych. Co mówią przepisy o zmuszaniu przechodniów do przyspieszenia kroku?

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Art. 2 prawa o ruchu drogowym: 23) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku, a osobę poruszającą się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch – do zatrzymania się, zmiany kierunku albo istotnej zmiany prędkości.

YouTube

Kobieta nie powinna się zatrzymywać na przejściu i barykadować kierowcy drogi. Jeżeli miała potrzebę zwrócenia mu uwagi, powinna zdecydowanie dobrać inne słowa i powstrzymać się od wyzwisk.

O tym, kto ma rację, a kto nie rozstrzygnie policja

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Treść 18+
    Kliknij by zobaczyć wpis

    38-latka zgwałciła zwłoki w kostnicy. Po 2 tygodniach zrobiła test ciążowy…

    Doda “sprzedaje swoje ciało”! Ty też możesz zostać właścicielem