w

Duża część rodziców nie otrzymała w czerwcu 500 plus. Są dwa ważne powody

Rodzice nie dostali 500 plus, dlaczego? W czerwcu wiele rodzin liczyło na wypłatę comiesięcznego świadczenia 500 plus. Część z nich srodze się jednak zawiodła – nie wszyscy otrzymali pieniądze. Od czerwca to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął od samorządów zadanie wypłacania tego wsparcia. Rozpatruje też wnioski o wypłatę świadczenia na kolejne miesiące. Jeśli jakaś rodzina nie otrzymała w czerwcu pieniędzy, już ich w tym miesiącu nie otrzyma. Jakie mogą być tego powody?

Sponsorowane

Rodzice nie otrzymali 500 plus

Błędnie wypełnione wnioski. Od czerwca wypłata świadczenia 500 plus leży w kompetencjach ZUS-u. Instytucja przejęła to zadanie od samorządów i będzie również sprawdzać wnioski o przyznanie świadczenia na okres od 1 czerwca 2022 roku do 31 maja 2023 roku. Już od lutego rodzice mogą składać odpowiednie dokumenty – wielu z nich to zrobiło, a mimo wszystko nie otrzymali pieniędzy na dzieci. Dlaczego? Jest to niestety efekt ich własnych błędów. ZUS wyjaśnia, że część wniosków została wypełniona w nieodpowiedni sposób. Błędy sprawiają zaś, że decyzje o przyznaniu wsparcia są niekorzystne – stąd brak wypłaty świadczenia.

Twitter

ZUS kontaktuje się z osobami, które źle wypełniły dokumenty, informując ich o tych błędach. Warto więc czytać wszelką korespondencję z zakładu – również sprawdzając wiadomości w Portalu Usług Elektronicznych. Jakie błędy ZUS do tej pory wyłapał? W niektórych wnioskach źle wpisano na przykład PESEL dziecka czy numer konta bankowego. Rodzice potrafią też składać po kilka wniosków na to samo dziecko. Dopóki nie poprawi się pomyłki, nie otrzyma się pieniędzy.

Sponsorowane

Wnioski złożone po terminie

Rodzice nie dostali 500 plus, czemu? Drugim powodem, dla którego w czerwcu nie otrzymało się świadczenia, może być złożenie wniosku poprawnie, lecz po czasie. Wniosek trzeba było złożyć do końca kwietnia – kto nie zdążył, otrzyma czerwcowe 500 plus wraz z wypłatą lipcową. Kto z kolei złożył wniosek dopiero w czerwcu, pieniądze otrzyma dopiero w sierpniu. Będzie to wypłata sierpniowa wraz z wyrównaniem za czerwiec i lipiec.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Turysta sam nie mógł w to uwierzyć. Aż zrobił zdjęcie na plaży

   Śmierć 5-latka pozostawionego w nagrzanym aucie. Temperatura sięgała 38°C