w

Rafał Trzaskowski w CNN. Obok tego nagrania nie da się przejść obojętnie

Wielu Polaków potrafi posługiwać się angielskim, jednak nie wszyscy czują się pewnie, mówiąc w tym języku. Zdecydowanie inaczej jest w przypadku prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Mężczyzna biegle włada tym językiem, czemu z resztą dał popis podczas rozmowy z dziennikarką CNN. Pod nagraniem aż roi się od komentarzy i słów uznania.

Sponsorowane

Rafał Trzaskowski w CNN

Pobyt Joe Bidena w Warszawie wywołał niemałe poruszenie wśród Polaków. Prezydent USA udał się również na wizytę do Kijowa, aby spotkać się z Wołodymyrem Zełenskim. Z kolei 21 lutego Bidena powitał w naszej stolicy Andrzej Duda. W tym samym dniu przywódca Stanów Zjednoczonych wygłosił ważne przemówienie w Arkadach Kubickiego. Zwrócił się w nim bezpośrednio do Polaków.

W Warszawie poza dziennikarzami polskich stacji, pojawili się również dziennikarze telewizji CNN. To popularna telewizja liberalna, która działa w Ameryce od kilkudziesięciu lat. Poza Stanami nadaje również w innych krajach. Stacja szeroko komentowała wizytę Joe Bidena w Warszawie. Amerykanie dzięki temu mogli na żywo obejrzeć przemówienie prezydenta z Arkad Kubackiego. Następnie dziennikarze CNN rozmawiali m.in. z Rafałem Trzaskowskim.

Sponsorowane

Wideo, które pojawiło się również w mediach społecznościowych, jest chętnie komentowane przez internautów. Ludzie są pełni zachwytu co do znajomości języka angielskiego przez Rafała Trzaskowskiego.

“Marzy mi się, by każdy polski polityk tak pięknie i płynnie mówił po angielsku. Jest pan wzorem do naśladowania!”,

“Panie Rafale jest pan świetnym człowiekiem ze świetnym angielskim, jakie to rzadkie wśród polskich polityków”.

Prezydent Warszawy częstym gościem CNN

Okazuje się, że Rafał Trzaskowski już niejednokrotnie miał przyjemność gościć w stacji CNN. W 2022 roku aż trzykrotnie wypowiadał się dla amerykańskiej telewizji. Pierwszy raz miało to miejsce w marcu, niedługo po wybuchu wojny na Ukrainie. Było to związane z wizytą Joe Biden w Polsce. Prezydent Warszawy gościł wówczas u słynnego dziennikarza Wolfa Blitzera w programie “The Situation Room”. Miesiąc później wziął udział w spotkaniach z przedstawicielami amerykańskiego rządu i Kongresu w Waszyngtonie i w Nowym Jorku. Przy tej sposobności ponownie był gościem CNN.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

7 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Nakryła pana młodego w łazience z matką. Robili coś o wiele gorszego niż seks

    Sprawdź czy Twoja nazwa firmy jest bezpieczna zanim jej użyjesz!