w

Prokurator, który oskarżał Komendę, pójdzie do więzienia. Wyrok zapadł

O Tomaszu Komendzie i jego niesłusznym skazaniu za “zbrodnię miłoszycką” słyszał już niemal każdy. Mężczyzna odsiedział 18 z 20 lat wymierzonej kary i został uniewinniony. Okazuje się jednak, że sprawiedliwego wyroku doczekał się nie tylko Tomasz Komenda – niedawno wyrok zapadł również w sprawie prokuratora, który stawiał zarzuty Komendzie.

Sponsorowane

Prokurator, Stanisław O., na swój wyrok czekał jednak kilkanaście lat ponieważ jego sprawa rozpoczęła się jeszcze w 2004 roku. Został oskarżony o przyjęcie 13 łapówek, jednak za winnego uznano go w 8 przypadkach. Prokurator korupcji dopuszczał się w latach 1996-2000. Brał nie tylko pieniądze, ale również alkohol perfumy czy telefony komórkowe.

Suwannar Kawila

Stanisław O. za przyjmowanie został skazany na 5 lat pozbawienia wolności, zakaz wykonywania zawodu prokuratora przez 7 lat oraz 30 tys. zł kary grzywny.

Tomasz Komenda za sprawą Stanisława O. trafił do aresztu, a później usłyszał od niego zarzuty. W konsekwencji został niesłusznie skazany na 20 lat więzienia, z czego odsiedział 18 lat.

Sponsorowane

Tomasz Komenda wygrał ostatnio rozprawę, w której sąd przyznał mu 13 milionów złotych zadośćuczynienia.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pies wystawiony na parapet marzł za zamkniętym oknem. Na 9 piętrze…

   Dwukrotne szczepienie przeciwko COVID-19 nieskuteczne? Niemieckie władze zaniepokojone