w

Prezes PiS zabiera głos. Kaczyński wezwał do obrony kościołów

Jarosław Kaczyński, prezes PiS zabrał głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Polsce: “Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło”.

Sponsorowane

Wczoraj o godzinie 18:00, w specjalnym orędziu, które pojawiło się na kanale Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński wypowiedział się w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zakazu aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu.

Prezes PiS zwrócił uwagę, że zgromadzenia, które są organizowane na ulicach Polski są niezgodne z prawem w obliczu pandemii koronawirusa:

Ten wyrok stał się dzisiaj powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii COVID-19. Mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej 5 osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje z całą pewnością będą kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale i ci, którzy w nich uczestniczą sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne.

Prezes PiS podkreślił, że w takiej sytuacji państwo ma prawo i obowiązek aby pilnować porządku. W obliczu wielokrotnych ataków wymierzonych w stronę Kościoła, Kaczyński zaapelował do wszystkich członków PiS, a także osób, które wspierają Prawo i Sprawiedliwość do obrony Kościoła:

Sponsorowane

Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła.

W swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński stwierdził, że strajk kobiet to atak, który ma na celu “zniszczyć Polskę. Ma doprowadzić do triumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego, tak jak dotąd go postrzegaliśmy”.

Reakcje po apelu Jarosława Kaczyńskiego

Do słów prezesa PiS odniósł się prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski:

Tylko desperat nakazuje figurantom podejmować tak kontrowersyjne i haniebne decyzje w tak trudnym czasie. W oczach naczelnika widać było dziś zmęczenie, zrezygnowanie i strach. Wie, że przegra.

Mocnych słów nie szczędził też Szymon Hołownia:

Protesty trwają

Demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego trwają już od czwartku. Tysiące ludzi wychodzi na ulice demonstrując swój sprzeciw. Protesty odbywają się nie tylko w wielkich miastach – w #strajkkobiet zaangażowała się cała Polska.

Sponsorowane

Liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w czasie protestów zebrały postulaty od osób, które protestują od początku strajku.

Ten protest się rozrasta. Najpierw dotyczył tego, że próbuje się pod osłoną pandemii zakazać aborcji, potem rozszerzył się na bardzo wiele sfer, kwestii, zagadnień. Wiemy, co krzyczą ludzie. Zebrałyśmy te postulaty, które można przeczytać na transparentach. Te hasła można streścić w jednym haśle, które państwo znacie, oszczędzimy go wam, bo wiemy, że możecie mieć za nie ogromne kary od władzy. Jest ono wam wszystkim znane i waszym widzom też. Wiecie, jaki jest główny postulat.

– mówiła Marta Lempart.

Całą konferencję, na której przedstawione zostały postulaty obejrzysz poniżej:

Wszystkie postulaty przedstawione na konferencji znajdziesz tutaj: #strajkkobiet.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Tadeusz Rydzyk o protestach: “Piekło to dopiero będzie”

   Kierowca warszawskiego autobusu wyświetlił wymowny napis na swoim pojeździe