w

Kolejne potężne trzęsienie ziemi na pograniczu Syrii i Turcji

Dochodzą do nas kolejne przerażające informacje. Na pograniczu Turcji i Syrii doszło do ponownego trzęsienia ziemi, tym razem o magnitudzie 6,4 stopnia. Póki co wiadomo tylko tyle, że zawaleniu uległy budynki. Nie wiadomo, czy są jakieś ofiary, a jeśli tak, to ile ich jest.

Sponsorowane

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Kolejne trzęsienie ziemi nawiedziło Turcję i Syrię 20 lutego o godzinie 20:04 czasu lokalnego. Tym razem siła wyniosła 6,4 stopnia w skali Richtera. Zagraniczne agencje donoszą, że epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km, 70 km na północ od syryjskiego portu Latakia i 14 km na południowy zachód od tureckiego miasta Antiochia. Takie informacje przekazało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne.

Z kolei turecka telewizja TRT Haber podała, że w ciągu zaledwie 3 minut odnotowano aż dwa wstrząsy. Pierwszy z nich miał siłę 6,4 a drugi 5,8 w skali Richtera. Mieszkańcy wpadki w panikę. Zawaliły się fragmenty budynków wcześniej ocalałych. Słychać było błagalne krzyki ludzi rannych.

Sponsorowane

Myślałam, że ziemia rozstąpi się pod moimi stopami – powiedziała Muna Al Omar, trzymając w ramionach swojego 7-letniego syna. W chwili gdy doszło do trzęsienia ziemi kobieta znajdowała się w namiocie w parku w centralnej części Hatay.

Okazuje się, że wstrząsy były również odczuwalne w Egipcie i Libanie. Dwa tygodnie temu, 6 lutego, w tym samym regionie doszło do trzęsienia ziemi, które pochłonęło ci najmniej 46 tys. ofiar. Prawie 90 tys. ludzi zostało rannych.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Nie żyje uczestniczka “Kuchennych rewolucji”. Znała się z Magdą Gessler od lat

    Partnerka Antka Królikowskiego bez hamulców komentuje jego zatrzymanie