w

Policjantka bije brawo protestującym. Tym nagraniem dzielą się wszyscy!

Funkcjonariuszka policji z wrocławskiej drogówki podbiła Internet swoją reakcją na tłum protestujących ludzi. Stało się to we Wrocławiu podczas piątkowego protestu przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Policjantka w solidarności z protestującym tłumem wyszła z radiowozu, biła brawo i machała do demonstrantów.

Sponsorowane

Od momentu ogłoszenia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które mówi, że aborcja z powodu nieodwracalnych wad płodu nie jest zgodna z konstytucją, przez całą Polskę przeszła fala protestów. Tłumy skandujących ludzi pojawiły się praktycznie w każdym polskim mieście, a sprawa stała się tak głośna, że o orzeczeniu Trybunału zaczęły mówić zagraniczne media.

Nie inaczej było we Wrocławiu. Tłum skandował “To jest wojna!” przechodząc przez ulice miasta. Do niespotykanej sytuacji doszło na ulicy Kazimierza Wielkiego. Z jednego z radiowozów wysiadła policjantka i zaczęła machać oraz bić brawo w stronę protestujących. Funkcjonariuszka została nagrana przez kamery TVN24 oraz licznych demonstrantów. Filmiki od razu znalazły się w mediach społecznościowych i zdobyły ogromną popularność.

Gdy protestujący doszli do ulicy Kazimierza Wielkiego, z zaparkowanego tam radiowozu wyszła policjantka drogówki. Machała do protestujących i biła im brawo. Manifest policjantki zarejestrowały telewizyjne kamery TVN24, ale filmiki na których widać jak dopinguje protestującym do sieci wrzucali też sami demonstranci.

Sponsorowane

Chyba jeden z najlepszych momentów manifestacji na wrocławskich ulicach. Pani Policjantka macha do nas i bije brawo. Ludzie machający i klaszczący z balkonów, kierowcy trąbiący na ulicach wielka solidarność z kobietami #WyrokNaKobiety #protestkobiet #piekłokobiet #Wroclaw

– pisze autor nagrania w wiadomości dołączonej do filmu

Byłabym niesprawiedliwa widząc, a nie pokazując. Policjantka podczas demonstracji #piekłokobiet we Wrocławiu, bije brawo przechodzącym obok niej ludziom. Tak! Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących

– pisze autorka innego nagrania
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Leśniczy karmił wygłodniałą wilczycę. Dwa miesiące później przyszły już 3 wilki, lecz nie po jedzenie…

   Tadeusz Rydzyk o protestach: “Piekło to dopiero będzie”