w

Niezaszczepieni będą płacić za leczenie COVID-19? Pojawił się taki pomysł

Prof. Anna Piekarska jest członkinią Rady Medycznej przy premierze. Ma zamiar przedstawić Mateuszowi Morawieckiemu pomysł, który dotyczy osób niechcących się zaczepić przeciw COVID-19. Uważa, że jeśli zachorują, same powinny płacić za leczenie.

Sponsorowane

“Powinno się wprowadzić odpłatność za leczenie COVID-19”

Zdaniem pani Profesor Anny Piekarskiej osoby, które mogły się zaszczepić, ale tego nie zrobiły, powinny płacić za leczenie. Swoim pomysłem podzieliła się na antenie TVN24 w programie “Fakty po Faktach”.

Po momencie, kiedy udostępnimy wszystkim szczepienia, powinno się wprowadzić odpłatność za leczenie COVID-19

Po tych słowach dodała, że bardzo chętnie przedstawi swój pomysł podczas posiedzenia Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Sponsorowane

“Żebyśmy za to leczenie po prostu płacili sami”

Jej zdaniem niekorzystanie z dobrodziejstwa medycyny oferowanego przez państwo powinno mieć swoje konsekwencje:

Tyle się zmieniło w tej pandemii, dokonaliśmy tylu rzeczy, które wydawały się niewyobrażalne półtora roku temu, że wydaje mi się, że jest najwyższy czas na to, żeby fundamentalne rzeczy, takie właśnie, jak odpłatność za leczenie chorób, przeciwko którym państwo oferuje szczepienia, a my z tego nie korzystamy, żebyśmy za to leczenie po prostu płacili sami.

Jeżeli ktoś się nie chce zaszczepić i jeżeli nie zachoruje, to w porządku, to jest jego sprawa. Ale jeżeli zachoruje, to niech płaci te dziesiątki tysięcy złotych za terapię, za naszą ciężką pracę i za nasze narażanie się przez półtora roku

Profesor Simon mówi, że pomysł ten ma jeden słaby punkt

Prof. Krzysztof Simon, który jest specjalistą w dziedzinie chorób zakaźnych i Kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, w programie “Newsroom” WP, zdradził, co myśli o tym pomyśle.

Jest jeden słaby punkt. Wiele osób się nie może zaszczepić z różnych powodów tak jak na wszystkie inne choroby. Te osoby stanowią pewien kokon, bo są po różnych schorzeniach, przeszczepie szpiku, i jest okres, w którym nie mogą się szczepić. Natomiast osoby, które w szczycie pandemii jawnie bojkotują szczepienia i nie chcą się szczepić, a potem żądają opieki, są teoretycznie ubezpieczone. Nie możemy im tego zabronić. One szerzą zakażenie na inne osoby, i to jest kolejne świństwo czynione innym osobom

Co sądzicie o pomyśle Pani Profesor?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   5-osobowa rodzina zginęła w wypadku. Ich auto zmiażdżyły dwie wielkie ciężarówki

   Jaki naprawdę jesteś? Pierwsze skojarzenie z obrazka zdradza Twoje główne cechy