w

Powrót obostrzeń? “Z tygodnia na tydzień coraz większe przyrosty zakażeń”

Adam Niedzielski przekazał niepokojące informacje. Zgodnie z danymi w Polsce niestety przybywa chorych na koronawirusa. Minister zdrowia przy okazji ogłosił rejestrację na kolejne szczepienia.

Sponsorowane

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce uległa pogorszeniu. “W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z przesileniem, które polega na odwróceniu tendencji” - przekazał Niedzielski na czwartkowej konferencji prasowej, która poświęcona była koronawirusowi.

Pixabay

Przyrost chorych

Na ten moment przyrost zakażeń z tygodnia na tydzień sięga mniej więcej 20%. Jak spostrzegł minister zdrowia, liczba zakażeń ma wciąż pozostawać nieduża. Dziennie jest to około 450-500 zakażeń.

Sponsorowane

Prowadzimy prace analityczne, które prognozują przebieg kolejnych fal. Apogeum kolejnej fali jest prognozowane na koniec stycznia – przekazał.

Co więcej, Niedzielski zapewnił również, że resort zdrowia ma świadomość “nakładania się kilku chorób” – mowa głównie o koronawirusie i o grypie. “Monitorujemy sytuacje w szpitalach, dochodzi do obłożenia na oddziałach pediatrycznych. Ale po to też jest ten briefing, by podkreślić, że mamy narzędzie do skutecznej obrony”.

Twitter

Ruszają kolejne szczepienia

Minister Zdrowia w czasie konferencji zachęcał wszystkich o szczepieniu się drugą dawką przypominającą. Ogłosił również, że już 12 grudnia ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla małych dzieci, w przedziale wiekowym od 6 miesiąca do 4. roku życia.

Populacja tej grupy wiekowej to blisko 2 mln dzieci. Już od 12 grudnia będzie można zarejestrować się na szczepienie albo poprzez Moje IKP bądź tradycyjnie przez infolinię pod numerem 989 – przypominam, że jest ona czynna codziennie w godzinach od 7 do 20 – albo bezpośrednio, w punkcie szczepień.

Sponsorowane
Twitter

Jedną z ostatnich ważnych informacji była ta, że póki co rząd nie ma w planie zniesienia stanu epidemiologicznego. Z drugiej strony nie ma też żadnych pobudek czy sygnałów odnośnie wdrożenia ograniczeń w obliczu rosnącej liczby zakażeń. Więc póki co możemy spać spokojnie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Prezydent usunięty ze stanowiska i aresztowany! Od dawna to planowali

   Ogromna śnieżyca i siarczysty mróz. Zima zaskoczy nas już w ten weekend