w

Niedzielski chce przedłużyć obostrzenia. Podał datę

“Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych obostrzeń, które dotyczą okresu ferii – po to, aby uniknąć trzeciej fali” – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski po spotkaniu z premierem i prezydentem. 

Sponsorowane

Spotkanie odbyło się w w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego i dotyczyło strategii szczepień przeciw COVID-19. Podczas spotkania przedstawiono prezydentowi Dudzie “perspektywy, jakie są związane z rozwojem pandemii” oraz poruszono temat kształtu restrykcji po 28 grudnia. Przypomnijmy, że właśnie do 28 grudnia mają obowiązywać obecnie narzucone obostrzenia.

Przedstawiłem prezydentowi wizję, w której niestety widmo trzeciej fali jest bardzo realne. Obecnie mamy około 10 tys. zakażeń dziennie, wiec jeżeli trzecia fala wystartowałaby z tego poziomu, to możemy się spodziewać bardzo dużej eskalacji i obciążenia systemu opieki zdrowotnej.

– mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na briefingu prasowym

Minister zdrowia dodał, że szczyt zachorowań na grypę przypada na przełom lutego i marca.

Żeby uniknąć scenariusza, kiedy w lutym nie będziemy mieli jeszcze efektu populacyjnego zaszczepienia i żeby uniknąć tej trzeciej fali, rozmawialiśmy o tym, żeby obostrzenia i skala samoograniczenia pozostała co najmniej na tym samym poziomie na kolejne okresy.

– kontynuował Adam Niedzielski
Sponsorowane

Niedzielski zauważył, że decyzja w sprawie przedłużenia terminu obowiązywania obostrzeń zostanie podjęta przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Ze swojej strony będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych obostrzeń, które dotyczą okresu ferii – po to, aby uniknąć trzeciej fal

– dodał Adam Niedzielski
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Etna wybuchła. W sieci pojawiają się nagrania erupcji

   W mieszkaniu znaleziono zwłoki 5-tygodniowego niemowlęcia. Pijani rodzice zatrzymani