w

Nie żyje druga osoba, która przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19

Fakt donosi, że zmarła kolejna osoba, która przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19. To już druga osoba, której zgon nastąpił niedługo po przyjęciu pierwszej dawki preparatu. Tym razem była to kobieta, która doznała udaru, jednak nie wiadomo czy szczepionka miała związek ze śmiercią.

Sponsorowane

O zgonie Fakt dowiedział się z najnowszego raportu dotyczącego niepożądanych odczynów poszczepiennych. Zgodnie z nim drugi zanotowany zgon nastąpił w poniedziałek, 25 stycznia. Pacjentka została zaszczepiona w Krakowie. Ustalono, że kobieta cierpiała na wiele schorzeń – nadciśnienie, miażdżycę oraz niewydolność.

Wg lekarza zgon pacjentki nie pozostaje w związku z podaniem szczepionki.

– czytamy w opisie raportu dotyczącego zgonu kobiety
Fragment raportu NOP z 25.01.2021r.

Do tej pory zaszczepiono ponad 770 tysięcy osób natomiast do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 431 niepożądanych odczynów poszczepiennych. 367 z nich miało charakter łagodny (m.in. zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia). Odnotowano 2 zgony niedługo po przyjęciu szczepionki – o pierwszym przypadku pisaliśmy tutaj.

Sponsorowane

Pełny raport znajdziesz tutaj (NOP 25.01.2021).

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zaatakowała męża nożem, bo znalazła jego zdjęcia z „inną”. Nie rozpoznała… siebie

   111-latek z Polski zaszczepiony! To najstarszy żyjący mężczyzna w Polsce