w

Nie będzie księży po kolędzie w tym roku! Ale nie wszędzie

Arcybiskup metropolita katowicki zdecydował, że w celu ograniczenia ryzyka związanego z pandemią koronawirusa, w tym roku zmienią się zasady kolędowania. Domo wiernych nie będą odwiedzane przez księży, ale w kościołach odbywać się będą msze za mieszkańców konkretnych ulic.

Sponsorowane

Już dziś informujemy, że aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy. Jednocześnie proponujemy udział w Mszach św. w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia w intencji parafian z poszczególnych ulic.

– czytamy w komunikacie Wydziału Duszpasterskiego katowickiej Kurii Metropolitalnej.

Komunikat wydaje się być bardzo rozsądny i niewykluczone, że inne archidiecezje również zastosują takie zasady u siebie. Na ten moment zalecenie trafiło do wszystkich parafii w archidiecezji katowickiej.

Środkiem zastępczym dla tradycyjnej kolędy staną się msze święte za mieszkańców poszczególnych ulic. Możliwe będą indywidualne spotkania z duszpasterzem – na życzenie parafian oraz przy zachowaniu wszelkich środków sanitarnych.

Czy podobne zalecenia będą stosowane w Twojej parafii?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Niedziele będą z powrotem handlowe? Trwają rozmowy na temat nowej ustawy

   17-latek był martwy przez 20 minut. Mówi, że widział “drugą stronę” i Jezusa