w

Trzy nastolatki skatowały na ulicy koleżankę. Dorośli stali i je dopingowali

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że co raz trafiło do internetu już z niego nie zniknie. Media społecznościowe obiegło szokujące nagranie. Przerażająca sytuacja rozgrywa się przed szkoła w Ashford w Wielkiej Brytanii. Nastolatki brutalnie znęcają się nad koleżanką na samym środku ulicy. Najbardziej wstrząsająca w całym tym zajściu jest reakcja dorosłych, którzy byli świadkami zajścia. Na filmiku słychać, jak dopingują agresorki i podpowiadają, jak zadawać ciosy. W głowie się to nie mieści…

Sponsorowane

Napaść w biały dzień na nastolatkę

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 lutego. 15-letnia uczennica została skatowana przed szkoła Thomasa Knyvetta w Ashford w hrabstwie Surrey. Na nagraniu, które wykonał jeden ze świadków widać, jak nastolatka jest brutalnie kopana i ciągnięta za włosy przez inne dziewczyny. Napastniczki okazały się na tyle agresywne, że wyrwały ofierze całe kępki włosów. Widać, jak leżą porozrzucane na ulicy.

Jednak najbardziej szokująca zdaje się być reakcja osób dorosłych, które były świadkami napaści. Na filmiku słychać, jak ci dopingują nastolatki i zachęcają do bicia koleżanki. Radzą nawet, jak zadawać ciosy. W pewnym momencie na ulicy tuż obok dziewczyn zatrzymuje się samochód. Jednak kierowca również nie reaguje. Po chwili odjeżdża… Mija kilka minut. Wtedy na miejscu pojawia się nauczyciel, który staje na drodze napastniczkom.

Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze aresztowali 39-letnią kobietę i 43-letniego mężczyznę. Zatrzymano również trzy dziewczyny w wieku 16, 11 i 10 lat. Poszukiwana jest jeszcze 15-latka, która miała być głównym prowodyrem zajścia. “Wie, że jest poszukiwana w związku z tym incydentem i zachęcamy ją, by zgłosiła się na najbliższy posterunek policji” — informuje policja.

Sponsorowane

Jesteśmy świadomi, że ten incydent wywoła niepokój wśród uczniów, rodziców i pracowników Thomas Knyvett College, a także szerszej społeczności. Chcielibyśmy zapewnić, że śledztwo jest w toku, dokonano pięciu aresztowań w związku z tym incydentem i ściśle współpracujemy ze szkołą w związku z dochodzeniem — przekazał rzecznik policji w Surrey w rozmowie z brytyjskimi mediami.

Byłam zszokowana, widząc niektóre nagrania wideo z tej bójki i skalą agresji młodych ludzi. Każde dziecko w wieku szkolnym powinno czuć się bezpiecznie w lokalnej społeczności, a nie być celem jakiejkolwiek przemocy, gdy opuszcza teren szkoły — podkreśliła Maxine Cilia, komendant gminy Spelthorne.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

21 komentarze

  1. Przeżyłam taką sytuację około 10 lat temu.Na ulicy Słowackiego w Rzeszowie, po drugiej stronie od parkingu przy ratuszu, napastnik kopał mężczyznę, a ten się nie bronił. Było pełno gapiów, większość facetów. Podbiegłam i krzyczałam “zostaw go!” Zostawił, a do mnie powiedział ” To narkoman, wącha klej”. Byłam wściekła i wykrzyczałam też coś do gapiów.