w

Mutacja COVID-19 z Wielkiej Brytanii jest już w Polsce!

Mutacja koronawirusa z Wielkiej Brytanii, o której w ostatnich tygodniach zrobiło się głośno, dotarła do Polski. O wykryciu nowego wariantu choroby poinformowało na Twitterze laboratorium genXone. Zakażenie potwierdzono u pacjenta z Małopolski. 

Sponsorowane

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wczoraj informowała, że w zeszłym tygodniu brytyjską mutację wirusa wykryto w 60 krajach na świecie. Wczoraj wieczorem do grona tych państw dołączyła Polska – laboratorium genXone rozpoznało brytyjski szczep wirusa u osoby z województwa małopolskiego.

Czym jest nowy szczep koronawirusa z Wielkiej Brytanii?

W połowie grudnia 2020 na terenie Anglii wykryto nietypowy wariant koronawirusa. Po serii badań i analizie wyników eksperci wykryli w kodzie genetycznym wirusa mutację, która mimo, że nie wykazuje cięższego przebiegu choroby ani większej śmiertelności, to zgodnie z ich opinią wykazuje większą zaraźliwość.

Sponsorowane

Czy jest się czego bać? Naukowcy twierdzą, że w tej chwili cieżko jest odpowiedzieć na to pytanie. Konieczne są dalsze badania ponieważ posiadają zbyt małą ilość danych, aby wyciągnąć 100-procentowe wnioski.

Dodatkowe obawy budzi fakt, że szczepionki, którymi dysponujemy w tej chwili, nie zostały przebadane pod katem działania na brytyjski szczep wirusa. To zmusza do zachowania szczególnej ostrożności.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   20+ kobiet, które przestały farbować włosy. Stały się siwe i… piękniejsze!

   Macochy bywają złe, ale ta kobieta przekroczyła wszelkie granice