w

Mężczyzna zaatakował stoisko “Zmień piec”. Sądził, że chodzi o zmianę płci

W ramach akcji “Zmień piec”, która zainicjowana została przez wrocławski ratusz, przed kościołem św. Michała Archanioła we Wrocławiu rozstawiono stoisko. Akcja jest częścią inicjatywy “Wrocław bez smogu”. Nagle przed punktem pojawił się agresywny mężczyzna i z okrzykiem “to nawet tutaj, pod kościołem stoicie?!” kopnął z impetem w stoisko.

Sponsorowane

Mężczyzna nie zadał żadnego pytania – po prostu wymierzył kopniaka. “Siedziałem wtedy na ławce z komputerem i spadło to na mnie” – w wypowiedzi dla gazeta.pl powiedział Bruno Zachariasiewicz, prezes Fundacji Plastformers.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jedynie komputer prezesa uległ porysowaniu. Bruno Zachariasiewicz uważa, że doszło prawdopodobnie do błędnego odczytania hasła akcji, ponieważ już wcześniej zdarzały się przypadki, że ludzie zamiast “Zmień piec” widzą tam “Zmień płeć”.

Jeszcze tego samego dnia rano podszedł do mnie inny pan, zareagował agresywnym tonem. Powiedziałem, żeby uważnie przeczytał napis. Roześmiał się, przyznał się do błędu i przeprosił.

– dodaje prezes fundacji.

Sprawę zgłoszono na policję, gdzie została zakwalifikowana jako wykroczenie.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Wzruszony Robert Lewandowski: “Dziękuję żonie, dzieciom, tacie”

   Niemcy będą testować bezwarunkowy dochód podstawowy. 120 osób otrzyma 1200€ miesięcznie