w , , ,

Niemcy będą testować bezwarunkowy dochód podstawowy. 120 osób otrzyma 1200€ miesięcznie

Niemiecki Instytut Badań Gospodarczych w Berlinie (DIW) wraz ze stowarzyszeniem “Mój Dochód Podstawowy” przeprowadzi badanie z zakresu bezwarunkowego dochodu podstawowego. Spośród 1500 osób wybranych zostanie 120 osoby, które przez 3 lata comiesięcznie będą otrzymywać nieopodatkowany dochód w wysokości 1200 euro.

Sponsorowane

Osoby, które tego “wynagrodzenia” nie otrzymają, posłużą jako grupa odniesienia, która pozwoli ocenić sposób w jaki bezwarunkowy dochód podstawowy wpłynie na grupę 120 osób.

Na przeprowadzenie badania złożyło się 140 tysięcy prywatnych darczyńców.

“To badanie jest wielką szansą na to, by towarzyszącą nam od lat teoretyczną debatę o bezwarunkowym dochodzie podstawowym przełożyć na rzeczywistość socjalną” – ocenił ekspert DIW Juergen Schupp. “Ten obliczony na dłuższy czas projekt pilotażowy to naukowo niezbadane terytorium” – ocenił Schupp, cytowany w komunikacie DIW.

Założyciela Stowarzyszenia “Mój Dochód Podstawowy” – Michael Bohmeyer twierdzi, że to badanie pozwoli ocenić w jaki sposób pieniądze otrzymywane bezwarunkowo wpłyną na społeczeństwo.

Sponsorowane

Chcemy wiedzieć jak wpływa on na zachowanie i postawy oraz czy może pomóc sprostać niektórym wyzwaniom naszego społeczeństwa.

– powiedział Bohmeyer.

Do wzięcia udziału w badaniu może zgłosić się każdy mieszkaniec Niemiec, który ukończył 18 rok życia. Kryteriów poza wiekiem nie ma żadnych. Kwota ustalona do przekazywania uczestnikom badania, została oceniona jako niezbędna do utrzymania się i nieograniczonego udziału w życiu społecznym.

Zgłoszenia zaczną być rozpatrywane, gdy uzbiera się ich 1 milion lub do upłynięcia terminu 10 listopada 2020 roku.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Mężczyzna zaatakował stoisko “Zmień piec”. Sądził, że chodzi o zmianę płci

   Bulterier rzuca się na małego pieska. A gdyby tego było mało jego właściciel… robi coś podobnego!