w

2,5-latka porzucona w oknie życia. Znalazła się matka dziewczynki!

W poniedziałek w godzinach wieczornych w oknie życia w Częstochowie znaleziono 2,5-letnią dziewczynkę. Sytuacja wydała się o tyle zaskakująca, że w takich miejscach zazwyczaj rodzice zostawiają noworodki.

Sponsorowane

Dziewczynka porzucona w oknie życia

Co ciekawe, już znalazła się matka 2,5-latki. Kobieta oświadczyła, że bardzo żałuje tego, co zrobiła i chce odzyskać córeczkę. Jednak teraz, kiedy ruszyła machina, trzeba zaczekać na odpowiednie procedury. Decyzję w sprawie przyszłości dziecka podejmie sąd rodzinny.

Sprawą zajęła się prokuratura. Tuż po znalezieniu dziewczynki przewieziono ją do szpitala, gdzie lekarze wykonali niezbędne badania. Jej stan określono na bardzo dobry. Po analizie zebranych materiałów prokuratura uznała, że matka nie dopuściła się przestępstwa.

Pigsels
Sponsorowane

Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie powiedział opinii publicznej, że wczoraj do Prokuratury Rejonowej Częstochowa – Północ, wpłynęły materiały z policji odnośnie sprawy. Okazuje się, że dziewczynka pozostawiona w oknie życia była zadbana. Co więcej nie miała żadnych śladów przemocy, czy innych obrażeń. Potwierdzili to lekarze.

Znalazła się matka dziewczynki porzuconej w oknie życia

Wczoraj, tj. we wtorek na policję zgłosiła się matka 2,5-latki. Oświadczyła funkcjonariuszom, że nie chciała porzucać córki. Zrobiła to pod wpływem chwilowego załamania nerwowego. Bardzo tego żałuje i pragnie za wszelką cenę odzyskać dziecko.

Po analizie zebranych materiałów prokurator prowadzący sprawę wydał postanowienie o nie wszczynaniu dochodzenia. Jak napisał w uzasadnieniu, “pozostawienie dziecka w oknie życia nie wyczerpuje co do zasady znamion przestępstwa porzucenia dziecka lub innego czynu zabronionego, ponieważ pozostawienie dziecka w oknie życia daje mu gwarancję opieki i nie naraża go na żadne niebezpieczeństwo”.

Wikipedia

Decyzję w sprawie przyszłości dziewczynki porzuconej w oknie życia podejmie sąd rodzinny

Sąd prawdopodobnie jeszcze dzisiaj wyda postanowienie, czy zostanie wydane zarządzenie tymczasowe o umieszczeniu dziecka w którejś placówce opieki i gdyby takie zarządzenie wydał, zostanie wszczęte postępowanie o wydanie zarządzeń opiekuńczych – wtedy sąd podejmie decyzję, co dalej będzie z tym dzieckiem. Na razie jest ono w szpitalu – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego, Dominik Bogacz

Sponsorowane

Ksiądz Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej poinformował na swoim profilu na Facebooku o znalezieniu 2,5-letniej dziewczynki w oknie życia. To miejsce funkcjonuje od 2008 roku. Jest prowadzone przez siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Opublikowała 2 zdjęcia swojego nowo narodzonego dziecka. Wyśmiała jego wygląd

   Asia może być zazdrosna. Antek Królikowski przyłapany na soczystym całusie!