w

Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu. Fanów zaniepokoiło jej ostatnie zdjęcie

Marta Kubacka w niedzielę rano trafiła do szpitala w ciężkim stanie i walczy o życie. Ta wiadomość wstrząsnęła fanami polskiego skoczka narciarskiego, który w trybie natychmiastowym zrezygnował z dalszego udziału w turnieju Puchary Świata. Na profilach w mediach społecznościowych Marty nie brakuje słów wsparcia i otuchy ze strony fanów i kibiców. Mimo że kobieta nie jest teraz w stanie ich przeczytać, to bardzo miły gest w tej trudnej dla całej rodziny sytuacji. Najwięcej komentarzy pojawiły się pod ostatnią, czarno-białą fotografią żony skoczka z córeczkami.

Sponsorowane

Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu

Wszystko rozpoczęło się w niedzielę, 19 marca. To wtedy Dawid ni stąd ni zowąd poinformował, że rezygnuje z konkursu Pucharu Świata w Vikersund i tym samym kończy w tym roku sezon. Kibice byli zaskoczeni taką decyzją. Już kolejnego dnia skoczek przekazał, że jego żona trafiła do szpitala w ciężkim stanie, a lekarze walczą o jej życie. Wiemy, że Marta przebywa w szpitalu w Zabrzu, na oddziale kardiologicznym profesora Religi. Jest więc pod opieką najlepszych lekarzy.

Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze — napisał 33-letni skoczek.

Wsparcie dla Marty Kubackiej

Sponsorowane

Od chwili gdy Dawid zamieścił w sieci post, wciąż spływają wyrazy wsparcia, otuchy i modlitwy dla kobiety i całej jej rodziny. Stanem kobiety przejęli się inni sportowcy, koledzy skoczkowie Dawida, znajomi z show-biznesu, a także fani. SWoje wsparcie okazali m.in. Adam Małysz, Iga Świątek, Karl Geiger, Daniel-André Tande, Robert Johansson, czy Andrzej Duda. Pod wpisem Kubackiego pojawiło się już kilkanaście tysięcy komentarzy.

Niesamowicie piękne rzeczy dzieją się również w mediach społecznościowych Marty. Żona skoczka, jak również mama dwójki córeczek, regularnie wrzucała tam zdjęcia czy nagrania, przedstawiające ich życie rodzinne. Ostatni wpis kobiety przedstawia czarno-białą fotografię. Widać na niej Martę, Zuzię i Maję. Wpis został opublikowany 8 marca, czyli w Dzień Kobiet.

Trzy kobiety. Każda inna. Każda ma inne potrzeby. Każda potrzebuje miłości, czułości i siły. Tego życzę każdej mamie, żonie, córce, kobiecie! — brzmi treść posta.

Instagram

Pod spodem pojawiło się kilkaset komentarzy od obserwujących. Internauci są pełni obaw, ale również przesyłają słowa wsparcia i otuchy.

“Marta, dużo zdrowia. Wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki!”,

“Walcz, kobieto”,

“Dużo zdrówka pani Marto, będzie dobrze, jest pani silna kobietą”,

“Pani Marto, modlę się za Panią. Dużo siły i zdrowia”,

“Cała Polska i nie tylko trzyma mocno za Panią kciuki. Szybkiego powrotu do zdrowia i dużo siły”.

“Czarno-białe zdjęcie mnie przeraziło, ale spojrzałem na datę. Siły”

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

65 komentarze