w

Mariupol w ruinie. Pojawił się film, na którym widać przerażający obraz miasta

Już dzisiaj ciężko jest porównywać Mariupol ze zdjęciami choćby sprzed miesiąca – został niemal całkowicie zniszczony. W ruinie znajdują się nie tylko obiekty wojskowe, ale co gorsze – bloki mieszkalne, szkoły, sklepy czy centra handlowe. Miasto jest okrążone przez Rosjan i ostrzeliwane od kilku tygodni.

Sponsorowane

The Guardian opublikował film, który mrozi krew w żyłach. Na ujęciach widać zabudowę, która w żaden sposób nie przypomina miasta, które znają jego mieszkańcy. Lokalne centrum handlowe to ogromna ruina a budynki mieszkalne nie nadają się już do niczego…

Mariupol stał się celem rosyjskich ataków już na początku wojny. Oblężone i bezlitośnie ostrzeliwane miasto dzielnie stawia opór, jednak jak poinformował mer Mariupola, Wadym Bojczenko, walki dotarły już do centrum.

Los ludności cywilnej

W związku z odcięciem miasta od dostaw żywności, wody, leków i innych podstawowych produktów niezbędnych do przetrwania, ludność cywilna uwięziona w mieście znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Dodatkowo wszelkie próby utworzenia korytarzy humanitarnych kończą się fiaskiem, ponieważ Rosjanie zaczynają ostrzał.

Sponsorowane

W rozmowie z BBC Bojczenko powiedział, że przez ostatnie 5 dni udało się ewakuować 40 tys. osób. Kolejne czekają na szansę ucieczki.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Morawiecki zapowiedział wdrożenie w Polsce tarczy antyputinowskiej. Kto skorzysta?

   Veronica Lueken przepowiada koniec Polski? “Rosja dokona inwazji”. Niepokojące słowa wizjonerki.