w

Ledwo otwarte znów do zamknięcia? Zaostrzenie restrykcji jest już pewne

Wzrosty zachorowań na COVID-19 budzą niepokój wśród ekspertów a rząd już planuje strategię na nadchodzącą trzecią falę wirusa Sars-Cov-2. Niestety planowane działania przeciw kolejnej fali niosą za sobą kolejne restrykcje…

Sponsorowane

Lekkie luzowanie obostrzeń po 12 lutego miało być swoistym testem. Niektóre branże od tego dnia zostały “odblokowane”, jednak okazuje się, że ich funkcjonowanie może nie trwać zbyt długo. Gwałtowne wzrosty zachorowań mogą zmusić władze do ponownego wprowadzenia lockdownu w poprzedniej formie a spodziewana trzecia fala COVID-19 wydaje się tylko utwierdzać nas w przekonaniu, że marzec nie przyniesie nic dobrego.

Ostatnie sceny z Krupówek, na których turyści tłumnie tańczyli nabierają sensu, ponieważ niedługo może się okazać, że wyjazd do Zakopanego nie będzie możliwy ze względu na obostrzenia, którymi objęte zostaną obiekty turystyczne i rekreacyjne. Jednak czy minister zdrowia, Adam Niedzielski, słusznie upatruje się wzrostów zachorowań w niestosowaniu się obywateli do narzuconych restrykcji?

Tańce na Krupówkach:

„Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że trzy największe źródła zachorowań to szkoły – po powrocie do szkół uczniów z młodszych klas, galerie handlowe a także pogoda. Niestety, gdziekolwiek nie upatrywalibyśmy się przyczyn wzrostów, to zbliżająca się wielkimi krokami trzecia fala zachorowań to zapowiedź kolejnych restrykcji.

Sponsorowane

W tym tygodniu jest za wcześnie, by mówić o pełnym obrazie rzeczywistości, ale biorąc pod uwagę analizy z ostatnich dni, raczej nie przewidujemy, że liczba zakażeń zacznie spadać.

– mówi rządowy informator “Dziennika Gazety Prawnej”
fot. Valerii Stoika

Zatem luzowanie restrykcji nie wchodzi w grę. Należy się raczej zastanowić jakie ograniczenia zostaną nałożone w najbliższych dniach. Jak podaje DGP, na pierwszy ogień mogą pójść stoki narciarskie – ich zamknięcie może nastąpić już 28 lutego. Na szczęście w kuluarach nie mówi się o zamykaniu hoteli.

Niestety sytuacja rozwija się dynamicznie, dlatego kształt kolejnych restrykcji uzależniony będzie od sytuacji z najbliższych dni.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Etna “wypluła” dym i popioły podczas spektakularnej erupcji sprzed kilkunastu godzin

   Nietypowy napad na stację benzynową. Klientka zatrzymała złodzieja metodą na “ciamciaramcia”